"Ko sem se z avtobusom številka 1 peljala iz Šiške proti centru, je voznik namesto da bi šel naravnost na Gosposvetsko cesto, zavil desno na Bleiweissovo cesto, nas peljal mimo parlamenta, nato zavil na Slovensko cesto in ustavil šele pri Drami. Drugi vozniki avtobusov so ga čudno gledali in dvigovali roke, ena od potnic pa je rekla, da se ji je že drugič v enem mesecu zgodilo, da je voznik zgrešil pot," je svoje popotovanje opisala bralka in dodala, da se je voznik za svojo zmoto opravičil.
"Občasno se dogaja, da se zmotijo. Vsakemu se lahko zgodi, da se zmoti, to je v človeški naravi," je pojasnila Tamara Deu, svetovalka za komunikacijo javnega podjetja Ljubljanski potniški promet (LPP).
Dolgčas bi jim bilo
Vozniki vsak dan vozijo po drugi liniji (LPP jih ima 47), je povedala in dodala, da taka pravila veljajo že nekaj časa. Prav tako menjajo avtobuse na linijah. "Tako je bolje za voznike, ker so pozornejši na dogajanje v prometu, vožnja jim je zanimivejša," je razložila Deuova. Če to pravilo ne bi veljalo, bi jim namreč postalo dolgčas.
Mogoče zato, ker slovenceljni nismo pripravljeni poprijeti za vsako delo. Če živiš v bloku - kdo ti ga je zgradil? …
Se strinjam s poudarkom na nepotešenosti! :-D
Pa kaj potem. Ob 54-ih različnih trasah linij, oziroma podlinij (če gledamo še razne variante 1B, 11B, N5, itd...) se …