Tudi če premeščeni uslužbenci Sove niso obveščevalci, grenak priokus in dvom ostajata.
Foto: Nik Rovan
kolumnisti 06.04.11 Tjasa Pureber, foto: nik rovan
aradi varovanja osebnih podatkov, še posebno uslužbencev obveščevalno-varnostne službe, verjetno ne bomo nikoli izvedeli, kakšne posebne kompetence za proučevanje okolja so imeli nekdanji obveščevalci, ki so dobili službe na agenciji za okolje. Morda tam res opravljajo zgolj nižja uradniška opravila. A zato je še toliko težje verjeti, da vlada med skoraj 40 tisoč uslužbenci državne uprave ni našla nikogar drugega, ki bi bil za to delo primeren. In ki ne prihaja iz enega izmed dveh najbolj represivno orientiranih organov države, ki konspirativno deluje za zaprtimi vrati in javnosti neposredno ni odgovoren za svoje početje. In zaradi česar se marsikomu ob vesti, da obveščevalci delajo med vremenarji, pač nejeverno dvignejo obrvi. Ob tovrstnem kadrovanju (pa tudi povečani uporabi sile na vstajah zadnje mesece s strani policije) se pač težko znebimo občutka, da živimo v državi, ki postaja vse bolj represivna.
Nelegitimno. Tudi sicer se zdi, da se vlada ukvarja predvsem s kadrovanjem. Kot opravičilo predstavljajo pravna mnenja. A zgolj to, da je nekaj legalno, še ne pomeni, da je tudi legitimno. Če je vlada v odhodu, ker je izgubila zaupanje ljudi in koalicijskih partnerjev, je pač vprašanje politične kulture, da ne zaposluje na novo. Zdi se, da se te navade ne more znebiti ne desnica ne levica, saj obe vsakič ob odhodu počneta isto. In tudi zato se bodo jutri kljub padcu Janše na ulicah znova zbrali vstajniki, ki že mesece vzklikajo, da ne diskriminirajo, saj so za njih gotovi vsi predstavniki političnih elit.
Preberite tudi: Obveščevalci med vremenarji.
nobena sprememba ni mogoča na bolje...zdaj se samo dlaka menja a politika ostaja ista..!! Pokrasti,zasužniti,uvesti policijsko državo...kot da so za …
BANDA SO VSI NAJVEČJ JIH PA JE V SDS-ovskih BUTALAH.TO BI SE MORALO Z ZAKONOM PREPREČITI. UPOKOJENCEM SO VZELI DENAR …