Od julija do oktobra bo Ženski lobi spodbujal stranke in vse, ki bodo sestavljali kandidatne liste, naj uvrstijo nanje čim več žensk.
"Če ni pritiska, se nič ne spremeni, to je klasično načelo v življenju, torej je treba pritisniti," pravi predsednica lobija Metka Roksandić. To bo neke vrste vzporedna volilna kampanja. "Najprej bomo poskušali vplivati, potem pa bomo videli, kakšni so rezultati," dodaja.
Na pomislek, ki se je pojavil že ob uveljavljanju ženskih kvot, da ni smiselno v politiki siliti nekoga, ki si tega ne želi, pa Roksandićeva odgovarja: "Ženske morajo biti okorajžene, morajo imeti spodbudo." Kot pravi, je v politiki tako kot doma – delo si je treba razdeliti ne glede na spol.
Cveta Zalokar Oražem, ki ima izkušnje v politiki na lokalni in državni ravni pravi, da razume, da imajo ženske pomisleke pri vključevanju v politiko na državni ravni, "ker je ta na najnižji možni ravni do zdaj". Drugače je na lokalni ravni: "Jaz sama bi rekla, da če se že vključujejo v politiko, potlej je lokalna raven tista, ki je velik bolj prijetna in več je pozitivnega in smiselnega delovanja." Strinja pa se, da bi bilo dobro, če bi bilo v politiki na obeh nivojih več žensk, ker bi bila ta potem bolj kulturna in smiselna, saj imamo ženske "gospodinjsko logiko", ki je zdrava.