"Prodaja je izdaja," je odmevalo na današnjem protestu proti privatizaciji, ki so ga organizirali v Združenju proti privatizaciji, kjer poleg Zdužene levice sodelujejo še sindikati in študentska organizacija Iskra. Govorci so pred več sto zbranimi na Prešernovem trgu izpostavljali, da ne bodo dopustili, da se privatizacija nadaljuje. Zahtevajo, da se delavci vključijo v upravljanje podjetji.
Izpostavljali so, da vlada Mira Cerarja namerava v času poletnega zatišja za našimi hrbti privatizirati državno premoženje. Seznam prvotnih petnajstih, ki so že v postopku prodaje, pa bodo z delno ali popolno prodajo razširili za več kot 70 dodatnih podjetji.
Luka Mesec iz Združene levice, med zbranimi govorci je požel daleč največji aplavz, je izpostavil, da je vlada Telekom prodala za drobiž, a da je to le začetek privatizacije. Po celotnem bančnem sektorju pa vlada načrtuje tudi privatizacijo polovico energetskih in poštih podjetji ter tudi Luke Koper. "Podjetja, ki so zdaj samostojna, bodo postale podružnice in sedeži se bodo preselili v tujino. Delavci pa bodo izgubili praktično vsakršno možnost vplivanja," je še povedal Mesec in dodal, da je le vprašanje, kdaj se bo privatiziralo še šolstvo in zdravstvo.
"Primer Cerar, mi Telekoma ne damo," da je pozvala Lara Janković iz Združene Levice in pozvala udeležence protesta naj odidejo na pohod do stavbe Telekoma. Med tem je bilo mogoče slišati gesla, kot so "Ljudstvo strada!", "Dobičke ljudem, ne kapitalu!" pa tudi "Cinven, tace stran." Shod so protestniki zaključili pred državnim zborom.
Kako moreš kar nekoga, ki ga sploh ne poznaš, na osnovi komentarjev obdolžiti zavezništva z nacisti in fašisti? Kaj, če …
@mph - naj grem kar po vrsti:<br />1.odstavek v glavnem drži, le da so na morje hodili lahko le tisti, …
Če bi zgodovina vas kaj naučila, ne bi poskušali rehabilitirati borce pod kljukastim križem ampak bi od sramu hodili po …