Kot je za STA povedal direktor Turizma Bohinj Klemen Langus, ima plovbni režim za Bohinjsko jezero sicer porodne krče, vendar je bil pri uporabnikih glede na dosedanje odzive dobro sprejet. Prodali so tudi že kar nekaj dovolilnic za plovbo po jezeru, ki jo morajo po novem plačati uporabniki čolnov, kajakov in supov.
"Stvari spremljamo in analiziramo ter bomo po koncu sezone o ugotovitvah poročali tudi lokalni skupnosti ter ji predlagali morebitne spremembe in izboljšave," je dejal Langus, ki je ocenil, da se je zaradi letošnjih novosti, med katerimi je tudi na novo urejena infrastruktura, podoba Bohinjskega jezera izboljšala, kar je ključno za kakovostno doživljanje območja Bohinja v glavni turistični sezoni.
"Do sedaj nismo imeli nobene posebne pritožbe v smislu, da bi bila obala jezera nasmetena. Ljudje se na nov red navajajo in ga pozdravljajo," je ocenil Langus in dodal, da bodo po ureditvi infrastrukture za plovbni režim in sanitarij nadaljevali s tovrstnimi ukrepi, med kateri so nekateri tudi manj priljubljeni.
Naslednje leto zaračunavanje za dostop z avtom na Pokljuko
Za naslednje leto bodo tako verjetno predlagali novosti glede prometnega režima na Pokljuki, ki je prav tako močno prometno obremenjena. Kot pravi Langus, bo nek sistem zaračunavanja prihoda z osebnimi vozili potrebno uvesti, bodisi parkirnino bodisi vinjeto. "Smo v Triglavskem narodnem parku in prav je, da oblike naravnega turizma uveljavljamo tudi skozi občinsko politiko in ponudbo na terenu," je sklenil.
Linijski prevoz na blejski otok deluje
Prepovedano poležavanje po travi
Precej prahu je dvignila tudi spomladanska sprememba odloka o javnem redu in miru, ki med drugim omejuje hojo, sedenje in poležavanje po zelenih površinah ter sprehajanje v kopalkah in kopanje. Vse to zlasti na območju promenade.
Kot je povedal Berčon, medobčinski redarji ne preganjajo posedanja ali ležanja na travi, temveč kaznujejo le deviantne primere, ko na primer nekdo na travi na promenadi kampira. Čeprav torej nekaterih določil, ki jih predpisuje odlok, ne izvajajo, pa odloka zaenkrat ne nameravajo spreminjati.
"Dopuščamo vse, kar je zakonsko dopustno. To pomeni tudi prost dostop do vode. Naš odlok ni nad zakonom in ustavno pravico, na katero se izgovarjajo kopalci na različnih delih obale, ki sicer niso namenjena kopanju. Pač ne moremo kaznovati nekoga, če gre tam v vodo, stori pa to na lastno odgovornost," je dejal Berčon.
dezurni@zurnal24.si
Če imajo v mislih ekološki davek ,potem morajo veljati dvojna merila ....ene za naše državljane ,druge pa zaa tujce ! …
S Pokljuko so prehiteli celo Jankovića. Tovariš žepan Janković, uči se! Zaračunaj dostop do železniške in avtobusne postaje.
En velik kurac jim dam,bodo že vedli kaj z njim.