No, temu odličnemu in ne najcenejšemu nemškemu stroju se je zdaj zmešalo. Ko sem se zjutraj zbudil, je bila še ena minuta do konca programa. Priklopil sem ga in ko sem prišel domov iz službe, je še vedno mlel in do konca programa je bila, ne boste verjeli, še ena minuta.
Odličnemu stroju se je najbrž zmešalo v glavi, menda je šla elektronika. Cena popravila za niti šest let star stroj bi bila več kot dvesto evrov, jutri pa lahko crkne črpalka in po novem leti še grelec. Ne hvala, kupila bova nov stroj!
Tokrat si pač nisem dal dopovedati nič o tem, da je bolje dati malo več, ampak sva izbirala le med najcenejšimi, ki imajo pet let garancije, zamik vklopa in so čim tišji in čimbolj varčni. Za 350 evrov so nama ga pripeljali domov.
Zraven sta bili dve tableti priznanega proizvajalca detergentov za pomivanje posode, ki sem mu zvestobo odpovedal že zdavnaj, v diskontu za četrt cene kupujem tablete, ki so zmagale na primerjalnem testu.
Seveda, zato se je pa pokvaril ...
Hja, saj zato se ti je pa stroj pokvaril, ker uporabljaš nekakovostne tablete, bodo vedeli povedati zagovorniki kakovosti. Ampak jaz se ne dam motiti.
Ogledujem si kitajski mobitel srednjega razreda, ki bo zamenjal povsem zastarelega korejca, ponj pa se ne bom odpeljal s volkswagnom. Ker ga nimam in se mi je vedno zdel predrag. Čudim se vsem, ki v vrsti čakajo, da bodo lahko za Appla dali 1300 namesto 1600 evrov.
Kdor da kaj na blagovne znamke, naj zanje plačuje. Jaz sem s tem zaključil, samo pri pomivalnem stroju pa tako privarčeval za en mini dopust.
janez.zalaznik@zurnal24.si
Če je šlo za nemški stroj, ni dvakrat za reči, da je imel sprogramirano napako po izteku garancije. ;) Znamke …
Kaj pa če kupiš nov stroj - v tem primeru kar slovenskega, ker mama pa še vedno prisega na ''domače'' …
Zato pa se vedno več stvari zavrže, ker se kupuje poceni in nekakovostne izdelke. Ne pravim, da so vsi izdelki …