Za smrt otroka 57.000 evrov

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Družini 16-mesečne deklice, ki je aprila 2009 umrla po neuspešnem zdravljenju na Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor, je Okrožno sodišče v Mariboru priznalo 57.366 evrov odškodnine in obresti.
Oglej si celoten članek

Odločitev sodnika je utemeljena in pravična, je za današnjo izdajo časnika Večer povedal pooblaščenec družine Franci Matoz: "V postopku smo namreč dokazali, da je otrok umrl zaradi napake zdravnice."

Ni še konec

Sodba še ni pravnomočna, pooblaščenec UKC Maribor Andrej Kac pa je že napovedal pritožbo: "Menimo, da delavci bolnišnice niso odgovorni za izhod zdravljenja oziroma smrt pacientke."

Mati opozorila, a so jo le premestili

Marca 2009 so starši dvojčic pri eni od njiju opazili znake bolezni, na pediatričnem oddelku mariborske bolnišnice pa naj bi deklica kazala znake okužbe z rotavirusom. Čeprav je mati nekaj ur zatem medicinsko sestro opozorila na težje dihanje hčere, naj je ne bi začeli takoj oživljati, temveč so jo premestili na enoto intenzivne terapije. Umrla je dva dni pozneje, potem ko je okužba močno prizadela osrednje živčevje.

Januarja 2010 je družina na okrožno sodišče vložila tožbo proti UKC Maribor, od katerega je terjala 72.000 evrov odškodnine. Materi Suzani Golob je po navedbah Večera sodišče dosodilo 26.300 evrov, očetu Petru Namestniku 20.666 evrov, sestrici, ki je zdaj že prvošolka, pa 10.400 evrov.

Interni nadzor – ni napak, ekspertni nadzor – pomanjkljivosti so

V mariborski bolnišnici so sicer takoj po dogodku opravili interni nadzor, ki pa ni pokazal napak ali nepravilnosti v postopku zdravljenja. V poznejšem izrednem nadzoru strokovne komisije Zdravniške zbornice Slovenije pa so ugotovili več pomanjkljivosti med zdravljenjem, zaradi katerih so UKC Maribor naložili več ukrepov za odpravo pomanjkljivosti.

Lani je mariborsko tožilstvo v zvezi s tem primerom vložilo obtožbo proti zdaj že upokojeni pediatrinji Olgi Krajnc, višji medicinski sestri Sonji Poštuvan ter medicinskima sestrama Stanki Nidorfer in Mojci Žohar, vendar ta ni postala pravnomočna. Pristojni državni tožilec je po vložitvi obtožbe zadevo vrnil v dopolnitev preiskave, saj je tako zahteval zunajrazpravni senat Okrožnega sodišča v Mariboru, še piše Večer.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.