Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) izpostavlja, da morajo nekateri delodajalci plačati tudi 75 tisoč evrov regresnih zahtevkov, zato predlaga spremembo zakonodaje, s katero bi omejili povračilo škode.
Samo leto 2,5 milijona evrov
V zadnjih letih je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije intenzivno pristopil k uveljavljanju in izterjavi regresnih zahtevkov, ki so posledica poškodb pri delu. Samo v tem letu načrtuje, da bo od delodajalcev pobral okoli 2,5 milijona evrov iz naslova regresnih zahtevkov.
Branko Meh, predsednik OZS, je na današnji seji Ekonomsko socialnega sveta opozoril: »Visoki odškodninski zahtevki lahko resno ogrozijo poslovanje ali celo obstoj podjetja, zlasti če gre za samostojne podjetnike, ki odgovarjajo z vsem svojim premoženjem. Takšno ureditev, ki je izrazito v škodo delodajalcem, poznamo samo v Sloveniji.”
Dodal je primerjavo z Nemčijo, kjer se podjetniki lahko primerno zavarujejo, kar pri nas po njegovih besedah ni mogoče. Meh je obenem predlagal, da se v okviru gospodarskega ministrstva ustanovi posebna komisija, ki bo poiskala ustrezne rešitve za to vprašanje.
Pobudo OZS glede regresnih zahtevkov bodo ponovno obravnavali na naslednji seji ESS.
če se greš biznis ki ima veliko tveganje za poškodbe..normalno da morš bit vedno pripravljen na stroške takih poškodb..madona no …
Še en razlog, da delodajalci ne zaposlujejo ampak rajši delajo z s.p.-ji.