Po poročanju Financ se bo v Sloveniji digitalno zeleno potrdilo s QR kodo izdajalo v okviru sistema eZdravje, uporabnikom pa bo dostopno prek portala zVem, s katerim upravlja NIJZ.
Partner NIJZ za vzdrževanje zVem je podjetje Ixtlan Team, ki so mu naročili tudi vzpostavitev informacijske podpore in aplikacije za naročanje na cepljenje proti covidu, konec maja pa so dobili še naročilo za digitalno potrdilo.
Podjetje Ixtlan Team je bilo edino povabljeno k oddaji ponudbe. Kot so pojasnili na NIJZ, so namreč edini ustrezno usposobljeni in poznajo sistem, ki je predmet nadgradnje, zato lahko edini izvedejo javno naročilo v predvidenem roku.
Tako sta NIJZ in Ixtlan Team 9. junija podpisala pogodbo o izdelavi digitalnega zelenega potrdila v vrednosti 1.038.220 evrov z DDV.
Pogodba predvideva izdelavo programske rešitve v petih modulih, vključno z mobilno aplikacijo DZP za uporabnike (zgolj ta modul bo stal 115 tisoč evrov z DDV), vzdrževanjem za 12 mesecev (78 tisoč evrov) in nadgradnjami v obliki 3.500 delovnih ur (190 tisoč evrov).
Evropsko digitalno covid potrdilo bodo sicer priznavale vse države članice, v veljavo pa prihaja 1. julija 2021. 15 držav članic ga je že uvedlo.
O tem, kaj bo prineslo potrdilo, si lahko preberete v članku Evropsko digitalno potrdilo ne bo uporabno le za poletni dopust.
malo matematike, 190k€ za 3500 ur dela to je 54€/uro. malenkost za enga k dela v povrečni trgovini v SLO. …
Vojni dobičkarji.,.
Prav zanimivo da vedno ponikne iztekanje denarja, nakoncu pa KPK lovi sebe za rep