Vse več je takšnih zavarovancev, ki nimajo urejenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja (DZZ) in morajo za zdravstvene storitve doplačati, ugotavljajo v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana.
"Ob zahtevnejšem postopku zdravljenja so lahko zneski doplačila zelo zelo visoki," opozarjajo. Eden od njihovih bolnikov, ki je k njim prišel zaradi prometne nesreče, je moral pred kratkim doplačati 15 tisoč evrov. "Plačevanje DZZ je ena od prioritet vsakega posameznika," dodajajo.
V lekarnah ni razlik
Vse več bolnikov brez DZZ opaža tudi predsednik Odbora za osnovno zdravstvo pri Zdravniški zbornici Slovenije (ZZS) Mihael Demšar. Po njegovih ugotovitvah je vse več tudi takih bolnikov, ki si težko privoščijo le nekaj evrov za doplačila zdravil.
Pri Vzajemni ne opažajo, da bi s plačilom DZZ zamujalo več zavarovancev kot v preteklosti. Zaradi nedavnih ukrepov zdravstvene blagajne se je sicer število ljudi brez obveznega zavarovanja v zadnjem letu in pol skoraj prepolovilo.
Se strinjam, vsa nujna pomoč se v celoti krije iz obveznega zavarovanja, tudi ostalo bolnišnično zdravljenje, operacije, zdravila,... se krijejo …
Kar vem iz sorodstva, je kontracepcija na nivoju zdravljenja za tiste, ki imajo neredno ali zelo bolečo menstruacijo, v nekaterih …
tole je bolj vprašanje za strokovnjaka. no mogoče pa je tudi med komentatorji kdo, ki se spozna na te zadeve. …