Janković si je poleti obetal še tretji absolutističen mandat na čelu Ljubljane, a je vedel, da bo rezultat tesen in bo potreboval vsak glas. V tednih in mesecih pred volitvami zato pač ni želel razburjati volivcev. Za večino v mestnem svetu sta mu sicer zmanjkala dva sedeža. Dva dneva po volitvah pa je lastnike nepremičnin v prestolnici v nabiralnikih čakalo presenečenje – odločbe za nadomestilo uporabe stavbnega zemljišča. Občina je podatke s finančno upravo usklajevala ravno toliko časa, da so zavezanci položnice prejeli, ko so volitve minile.
Podobno transparentno je ravnanje občinarjev na Ptuju, kjer se je na oblasti poskušal obdržati Štefan Čelan. Tudi on je bil v mesecih pred volitvami na trnih, zato so s pošiljanjem podatkov dacarjem zavlačevali. A taktiziranje se mu ni izšlo – po drugem krogu je moral župansko pisarno zapustiti.
Nemara je res skrajni čas, da nadzor nad plačevanjem nepremičninskih davščin prevzame država. Nadomestila po nekaterih podatkih kar tretjina lastnikov ne plačuje, pa še pošteno ni – nekdo z vilo bo namreč plačal manj davka, kot lastnik dvosobnega stanovanja. Naj bodo pravila za vse enaka, ne da jih 212 županov kroji vsak po svoje.
Če nisi bil na volitvah , bi bilo zelo higijenično , da politike sploh več ne komentiraš. Pa kakšne novinarje …