Kot je na novinarski konferenci po seji vlade povedal državni sekretar na ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Dejan Levanič, je vlada naložila ministrstvu za delo, da pripravi programe za plačana pripravništva.
Po Levaničevih besedah gre za enega prvih korakov v smeri urejanja problematike. Ker pa so neplačana pripravništva urejena v področnih zakonodajah, morajo ministrstva vprašanje urediti v svoji zakonodaji, je pojasnil. "Ključni cilj pa je, da se neplačano pripravništvo odpravi," je poudaril.
Brez rešitev
Sindikat Mladi plus in Mladinski svet Slovenije sta v odzivu zapisala, da sta "izjemno skeptična do tega, da bodo omenjeni pozivi in priporočila prinesli konkretne rešitve, ki bodo mladim zagotovile dostojno plačano pridobivanje delovnih izkušenj".
Iz sporočila vlade namreč po njihovi oceni ni razbrati konkretnih rešitev, predvsem v smislu financiranja. Prav tako ministrstvom niso postavili rokov za ureditev zakonodaje, so dodali.
"Zahtevamo torej, da se zagotovi sredstva za plačana in kakovostna pripravništva, in sicer prek trajnostnega vira financiranja," navajajo v Sindikatu Mladi plus.
V Mladinskem svetu Slovenije pa pričakujejo, da bodo predstavniki mladih vključeni v oblikovanje napovedanih konkretnih sprememb zakonodaje in s tem v odpravljanje volonterskih pripravništev.
živimo v kapitalizmu in ne razumem zakaj mora biti kakršnokoli delo neplačano,vsako delo se mora plačati in to bi moralo …
Ljudje proti elitam ali civiliziranje revolucije<br />Medtem ko nekateri tehniki modrujejo o rušenju Cerarjeve vlade in o vzpostavitvi nekakšne tehnične …