Parlamentarni odbor je pred izredno sejo državnega zbora, ki bo prihodnji teden, danes obravnaval proračunske dokumente za prihodnji dve leti. Vlada je za tokratno zasedanje pripravila nekoliko spremenjen predlog, ki predvideva višje prihodke, odhodke pa pušča na enaki ravni, kar pomeni, da bi se proračunski primanjkljaj leta 2013 zmanjšal na 2,8 odstotka BDP, leta 2014 pa na 2,5 odstotka.
Po besedah finančnega ministra Janeza Šušteršiča si namreč višjega primanjkljaja država ne more privoščiti: "Ne zato, ker jaz to rečem, ampak ker nam nihče ne bo posodil denarja."
Opozicija pa tako ostrim varčevalnim ukrepom nasprotuje. "Ni več kje varčevati in zategovati pasu, treba je nekaj storiti tudi na prihodkovni strani," je menila Renata Brunskole iz PS in predlagala zagon večjih investicij in aktivnejše črpanje evropskih sredstev.
Matevž Frangež iz SD pa meni, da bo vladna vnema pri zniževanju primanjkljaja zadušila gospodarsko rast.
"Na tako drastičen način v tako kratkem času ne gre," je zniževanje primanjkljaja komentiral tudi predsednik Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije Branimir Štrukelj in dodal, da bo zaradi zmanjšanja mase za plače v javnem sektorju ob napovedanih ukrepih v prihodnjem letu kar za 10 odstotkov nižja in ne le pet, kot trdi vlada.
"V zid se boste zaleteli vi, ne mi," pa je pred pretiranim varčevanjem posvaril predsednik Konfederacije sindikatov Pergam Slovenije Janez Posedi.
NAJ HODIJO PEŠ BARABE. DELAVCEM SO VZELI PREVOZ NA DELO SAMO TISTIM IZ LJ. OSTALI PRIDEJO ŠE NA VRSTO. BANDA …
sindikati v Sloveniji ne obstajajo..obstajajo le mafijske državne podslužbe ,ki se tako imenujejo!
feferon...v vladi ni krize!! zato oni res ne rabijo šparati!! potrebno je otroške dodatke vzeti,najnižje plače še spustiti,malice ,penzije izbrisati,potne …