Vodje poslanskih skupin po današnjem srečanju izjav za medije niso dajali. Minsiter Gregor Virant pa je za STA pojasnil, da želi z vsebino predloga zakona o odškodninski shemi za izbrisane najprej seznaniti izbrisane. Tako jim bo besedilo predloga posredoval v četrtek, prihodnji teden pa načrtuje tudi srečanje z njimi. V petek bodo po njegovih besedah besedilo zakonskega predloga objavili tudi na spletnem portalu e-demokracija.
Nekatere nevladne organizacije so danes, ko se izteka rok, do katerega bi morala država po naročilu evropskega sodišča pripraviti odškodninsko shemo za izbrisane, izrazile nezadovoljstvo z reševanjem problema izbrisanih. Prav tako je zanje nesprejemljiva tudi "izjemno nizka in za izbrisane žaljiva višina odškodnine v višini 30 evrov za mesec izbrisa - oziroma evro na dan".
Znesek naj bi zvišali
Po neuradnih informacijah pa naj bi vlada v najnovejšem osnutku zakona ta znesek nekoliko zvišala. Virant je danes medijem pojasnil le, da gredo spremembe v osnutku v smer, kot so jo predlagali predstavniki izbrisanih, a kljub temu ne verjame, da bo vsebina zakona lahko z njimi v celoti usklajena. "Čisto zadovoljni na koncu zagotovo ne bodo," je dodal.
Kot napoveduje minister, bo vlada predlog zakona obravnavala v juliju, državni zbor pa bo o njem dokončno odločal predvidoma oktobra.
Ob tem je poudaril, da je v zadnjih dveh mesecih izrazito pospešil pripravo zakona za reševanje problematike izbrisanih in opozoril, da se je zakon pred tem pripravljal prepočasi.
Vlada ne more prav nikomur nič ponujati. Z vzvodi pravosodja naj se natančno ugotovi kolikšna je bila škoda povzročena tako …
Življenje preko svojih zmožnosti<br />V teh žalostnih časih, ko se zdi, da se nam je kot družbi docela zalomilo in …
Če za izbrisance dviga odpravnino, zakaj pa potem dviga limit potrošnje URADNO bivšemu predcedniku:polžu lazarju-pritlehen-<br />sluzast-rdeč-brez hiške...