Gregor Virant bo poleg vodenja državnega zbora in svoje stranke "v obsegu petine delovnega časa opravljal zahtevnejša strokovno, znanstvena in pedagoška dela".
Soglasje mu je včeraj brez glasu proti dala državnozborska mandatno-volilna komisija. Delo na fakulteti bo Virant opravljal v okviru delovnega razmerja, zato ob koncu mandata ne bo brez službe in torej ne bo upravičen do nadomestila.
Po mandatu ob službo
Zakaj se je odločil za tako potezo in ali bo ob obilici nalog zmogel še delo s študenti, smo poskušali vprašati tudi Viranta. Njegova piarovka nam je sredi dneva pojasnila, naj jim vprašanja pošljemo po elektronski pošti, a odgovorov do zaključka redakcije nismo prejeli. Nam je pa Matej Lahovnik, bivši gospodarski minister, razložil, da je petinsko delo na fakulteti nuja, da ohraniš habilitacijo in s tem službo na univerzi. "Če bi bilo mogoče status na fakulteti preprosto zamrzniti, bi se raje odločil za to, ker bi bilo manj stresno," še pravi Lahovnik. Petinsko bo zaradi ohranitve zdravniške licence v zdravstvu delala še poslanka Lejla Hercegovac.
Kaj obdavčena! Vsak normalen človek opravlja največ eno službo. Nihče ni nadnormalen, torej delo nekoga ne more biti 5x, 10x …
in za tako predavanje še plačilo dobi.Tu bi morala država pobrat -3 službe v današnjem času-.saj je razlika v plačilu …
več,kot ena služba bi morala biti dodatno obdavčena. preveč je brezposelnih in nihčr ni nenadomestljiv. pa prav tisti, ki imajo …