"Način življenja in način dojemanja odgovornosti Romov se bistveno razlikuje od večinskega prebivalstva zlasti v jugovzhodnem in centralnem delu Slovenije. Rešitev je samo v večji socializaciji Romov". To je odgovor Veterinarske uprave Republike Slovenije na vprašanje, kateri so njihovi največji problemi pri nadzorih v romskih naseljih.
Kot je znano, jo ob inšpekcijskem pregledu v romskem naselju pogosto slabo odnese kakšen uradni veterinar. V kočevskega veterinarja Hermana Bunderlo je lani na primer priletel kamen. Ker se mu je pravočasno izmaknil, jo je odnesel (le) s poškodovanim ušesom ter poškodovano čeljustjo. Prav zaradi takšnih dogodkov, inšpektorje Vursa pogosto spremlja policija.
Na jugovzhodu in osrednji Sloveniji pretežno s spremstvom
Pregledi v romskih naseljih se sicer izvajajo na pobudo občin, glede na prijave ali glede na epizootiološke podatke. "Na severovzhodnem delu države lahko določeno vrsto pregledov izvajajo uradni veterinarji sami, včasih pa s pomočjo policije, zavetišč in veterinarjev. V jugovzhodnem in centralnem delu države pa večino pregledov izvajamo v spremstvu policije,“ pojasnjuje Matjaž Emeršič z Vursa.
VURS v primerih, ko sam zahteva spremstvo policije, založi svoja sredstva, ki jih nato poskuša izterjati od lastnikov ali pa preda v izvršbo. Cena pa je odvisna tudi od tega, katere enote asistirajo uradnemu nadzoru, pravi Emeršič.
Edino zdravilo , ki ga sicer še ne razvija KRKA , bi ga pa lahko , je ena črna 70cm …
A boš ti potem kupil "hišo" po polovićni ceni? Sodnice ti ni potrebno poznat....
A kazni plačujejo, če se jim sploh izdajajo?<br /><br />V Rojah pa lahko če so kaj dolžni tudi rubite, če …