Naslednja ovira na poti k uveljavitvi obeh rešitev za sanacijo slabih bančnih terjatev in za večjo učinkovitost in preglednost upravljanja s kapitalskimi naložbami države, sta referendumski pobudi. Proti "slabi banki" jo je vložil Sindikat kemične, nekovinske in gumarske industrije Slovenije, proti holdingu pa Sindikat delavcev v energetiki.
Koalicija je pri glasovanju - potrebovala je 46 glasov - ostala neomajna, medtem ko je opozicija kritizirala predlagani rešitvi.
Šušteršič prepričeval pobudnike
Minister za finance Janez Šušteršič se je sicer danes ločeno sestal s predstavniki sindikatov, pobudnikov referendumov o zakonih o holdingu in slabi banki. Pogajanja še niso končana in se bodo v prihodnjih dneh nadaljevala, minister pa upa, da bodo na koncu dosegli dogovor.
Kot je po sestankih s predstavniki sindikata delavcev v energetiki in Sindikata kemične, nekovinske in gumarske industrije Slovenije pojasnil minister Šušteršič, so sindikatom pojasnili vsebino obeh zakonov, namen, logiko, kako si predstavljajo njuno izvajanje.
"Imeli so veliko vprašanj, tehtnih, dobrih vprašanj," je ocenil minister in dodal, da sta bila oba sestanka vsebinska. "Strinjali smo se v tem, da bi bilo za vse najbolje, če bi našli dogovor, da bi se referendumom lahko izognili," je dejal.
Nekateri so bolj trde glave ali kratke pameti in rinejo z glavo skozi zid. Nastradamo pa tako ali tako davkoplačevalci …
Slovenija nima sindikatov od leta 91 dalje...vse so le dobičkarji..
Bogati sindikalisti so izgubili stik s preostalimi državljani.