Lani so tuje države 37-krat zahtevale, naj jim Slovenija izroči njihove državljane, proti katerim vodijo določene postopke. Slovensko pravosodje je ugodilo dobri polovici prošenj in tujim organom pregona izročilo 21 ljudi, da so proti njim lahko začeli postopke.
Brazilija ga ne da
Slovenska sodišča so na drugi strani lani tuje države zaprosila za izročitev 22 Slovencev, izročenih pa jih je bilo le deset. Med drugim smo z mednarodno tiralico iskali domnevnega goljufa Miroslava Kajdiža, ki mu že več let poskušajo začeti soditi na ljubljanskem sodišču. Kajdiža, ki že več let živi v Braziliji, je tamkajšnji policiji konec lanskega novembra uspelo izslediti v Bahii. Ljubljansko sodišče je takoj po njegovem prijetju brazilsko zvezno vrhovno sodišče zaprosilo, naj zanj odredijo začasni izročitveni pripor, medtem ko odločajo, ali ga bodo predali Sloveniji. Kajdiž je v priporu preživel le nekaj dni; ob izpustu na prostost mu je sodišče vzelo potni list in mu prepovedalo zapustiti državo, dokler ne odločijo o njegovi usodi. Pred dnevi pa je sodišče vendarle odločilo, da Kajdiža Sloveniji ne izroči, ker za to ni potrebnih razlogov. Ocenili so namreč, da kaznivo dejanje, ki se mu očita v Sloveniji, ni tudi kaznivo dejanje v Braziliji, kar je predpogoj za to, da bi ga izročila.
Velika sramota našega pravosodja za pregon neplačanega računa pri Tušmobilu za firmo Koni.d.o.o. kjer sem bil direktor za znesek 600eu …
Srbijanec je tvoj ati...!!!
kok Slovenc ,če je srbijanc???