"Z namestitvijo neprehodne in življenjsko nevarne žičnate ovire so kršena temeljna zakonska določila, pri tem ni le ogrožena narava v globalu, temveč tudi prostoživeče živali, ki se nahajo in se prosto gibljejo na prostoru med dražvama Slovenijo in Hrvaško," so zapisali v pojasnilu.
"Do danes je zaradi zgoraj navedene življenjsko nevarne bedečno žične ograje, ki je bila namenoma postavljena s strani odgovornih, v mukah poginilo večje število prostoživečih živali, veliko pa se jih je v stiku z bodečo žico poškodovalo."
Slovenija po njihovi oceni ne premore dovolj številčne vojske, da bi varovala žično zaporo na tako dolgi meji s Hrvaško, zato je vsakršno postavljanje takšnih zaprek brezumno zapravljanje javnega denarja in ogrožanje varnosti državljanov in pašnih in divjih prostoživečih živali.
"Torej gre zgolj za ponesrečeno psihološko vojno, ki pa je uperjena hkrati tudi proti državljanom, v občutku, da živijo v koncentracijskem taborišču," so prepričani pri AAG.
Zaščita živali
V obrazložitvi glede zaščite živali se sklicujejo na Svetovno deklaracijo o pravicah živali, Konvencijo o biološki raznovrstnosti ter Bersnko konvencijo za ogranitev prosto živečega rastlinstva in živalstva ter njunih naravnih življenjskih prostorov. Navajajo tudi več pravnih aktov, ki jih je morala s posročja varovanja narave in njenih bistnosti ob vstopu v Evropsko unijo sprejeti tudi Slovenija.
dezurni@zurnal24.si
Prav je tako tudi janševe fašiste je potrebno ovaditi saj nič humanega ne pšočno, zlorabljajo vse kar je mogoče , …
Kako so Slovenski in Hrvaški Istrani združeni proti ograji na meji. Kje so pa takrat bili ko so Hrvati srali …
Hranijo naj jih pa s tistimi, ki nasprotujejo