V DZ razprava, zunaj prostest

Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu Foto: Saša Despot Protest in razprava o referendumu
V državnem zboru razprava o inštitutih neposredne demokracije, pred državnim zborom pa protest tistih skupin, ki se nočejo pogovarjati z oblastjo.
Oglej si celoten članek

Sestanka, na katerega je predsednik državnega zbora Janko Veber vabil tudi predstavnike civilne družbe, ki so organizirali proteste, so se med drugim udeležili pravnika Lojze Ude in Miro Cerar, sindikalista Branimir Štrukelj in Janez Posedi, aktivist gibanja za družino in pravice otrok Aleš Primc ter filozofinja in sociologinja ter aktivistka Elena Pečarič.

Predstavnikov gibanja Vseslovenske ljudske vstaje (VLV) ni bilo. Kot poudarjajo, dialoga ne zavračajo, vendar se bodo pogovarjali le s kredibilno in legitimno oblastjo. "Stranke so s politikanskim politikantskim manevriranjem preprečile, da bi v času najhujše politične krize prišlo do kredibilne prehodne vlade, ki bi jo vodili moralno in politično neoporečni strokovnjak," je že včeraj razložil Uroš Lubej iz omenjenega gibanja.

Precej negodovanja je povzročil seznam predstavnikov civilne družbe, ki jih je Veber povabil na razpravo, in dejstvo, da naj bi bil sestanek zaprt za javnost. Po plazu kritik je Veber včeraj sporočil, da bo razprava odprta in da lahko nanjo pride kdorkoli želi. Kljub temu se je danes pred državnim zborom zbralo nekaj protestnikov.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 4

  • 19:49 3. April 2013.

    Od Veberja kot predsednika DZ je sramotno, da je kot civilna gibanja povabil nacionaliste, pa verske nestrpneže, nasprotnike človekovih pravic …

  • 15:54 3. April 2013.

    pomoje ste tile usajniki eni velki bedniki.a ce bi ble pa volitve pa bi blo kej drgac ...sam se slabs.

  • 09:24 3. April 2013.

    Dolg je oblast<br />Če verjamete, da bomo s privatizacijo, zniževanjem plač in prodajo podjetij ter naravnih bogastev pokrili dolgove, potem …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.