Umor v Grosupljem. To pravijo na CSD Ljubljana.

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
V Sloveniji še vedno odmeva petkov primer družinske tragedije pri Grosupljem. Danes se odzivajo tudi s pristojnega centra za socialno delo.
Oglej si celoten članek

Kot smo poročali, v petek v popoldanskin urah se je na Policijski postaji Trebnje zglasil 44-letni moški in naznanil, da je doma umoril svojo ženo. Policisti so odšli na naslov v okolici Grosuplja, kjer so odkrili mrtvo 36-letno žensko.

Na primer se danes odzivajo tudi na pristojnem Centru za socialno delo Ljubljana. V sporočilu za javnost so zapisali, da so "globoko pretreseni ob tragičnem dogodku, ki se je zgodil v Grosuplju". Bližnjim izrekajo iskreno sožalje in razumejo njihovo veliko stisko. 

"Ob tem tragičnem dogodku želimo poudariti, da je treba nasilje takoj prijaviti na center za socialno delo ali policijo," so izpostavili.

Glede dotičnega primera so zapisali, da je žrtev v lanskem letu prišla na CSD po informacije o razvezi. "Kljub izrecnim vprašanjem ni omenjala ogroženosti s strani partnerja," poudarjajo na centru. Dodajajo še, da strankam vedno posredujejo pomembne informacije za prepoznavo obstoja nasilja, četudi stranka tega ne omenja oziroma ne želi govoriti o tem. "Seznanimo jo z vsemi organizacijami, kamor se lahko obrne, pozovemo, da se kadarkoli obrne na nas ter večkrat poudarimo, kako pomembno je, da pove, v kolikor bi bilo prisotno kakršnokoli nasilje."

Opozarjajo na neprijavljanje nasilja 

Pri omenjenem centru izpostavljajo še opažanje neprijavljanja nasilja v družini, ki da je še vedno mnogo višji od uradnih podatkov. "Nasilje med družinskimi člani, še posebej v intimno partnerskih odnosih, je pogosto prikrito, dogaja se za zaprtimi vrati, zato ga je tudi težje prepoznavati in preprečevati. Žrtve pogosto potrebujejo veliko strokovne podpore in pomoči, da zmorejo spregovoriti o nasilju." 

Poleg tega opažajo tudi, da je nasilje v družini v Sloveniji še vedno stigmatizirano in da je toleranca do nasilja, kljub izboljšanju situacije v zadnjih letih, še vedno prevelika. Izpostavljajo še, da zagovarjajo ničelno toleranco do nasilja in da sami takoj po prejemu informacije o nasilju v družini preučijo okoliščine primera ter zeberejo vse informacije in jih po potrebi predajo tudi policiji. 

"Če ocenimo, da je potrebno sodelovanje drugih organov, se na centru oblikuje multidisciplinarni tim. Kadar je potrebno, se takoj poskrbi za varnost žrtve (umik v krizni center za žrtve nasilja)." 

Pri Centru za socialno delo Ljubljana sklenejo, da je naloga centrov za socialno delo, da skupaj z žrtvijo naredi vse, da jo zaščiti.

Slovenija Nove podrobnosti umora pri Grosupljem. "Dober dan. Doma sem ubil ženo."

dezurni@zurnal24.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 6

  • 08:40 10. Marec 2021.

    Koliko na CSD-je je odgovarjalo za svoja dejanja... nobeden in mislim, da nikoli ne bo... Sedijo v pisarnah in velikokrat …

  • 21:13 9. Marec 2021.

    Probat ni greh... .Tudi jaz sem probal Stanko Živič povabiti na čaj,pa se je Milan Štrukelj vmešal,"Kaj boš ti smrkelj,....Jaz …

  • 19:37 9. Marec 2021.

    No, CSD....Da povem kako to poteka v praksi..... Ženske kličejo policijo, da ji partner grozi s smrtjo , ..pride policija …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.