"Še leta 2010 je koncesijska ambulanta na mesec od Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) prejemala tretjino več sredstev kot zdaj. Letno rezanje stroškov in sredstev je ZZZS zasebne ordinacije pripeljalo na rob obupa," se je na sredino odprto pismo zdravnice Katje Žerjav direktorju zdravstvene blagajne Samu Fakinu odzvala koncesionarka iz Kopra.
"Zniževanje cen zdravstvenih storitev pa bistveno bolj kot javni zavodi občutijo zasebniki, saj so dodatno obremenjeni z najemninami ali krediti za svoje prostore in opremo. Zasebniki namreč nimajo ustanoviteljev, ki bi pokrili njihove morebitne izgube," poudarjajo v združenju zasebnih zdravnikov, ki predstavlja tudi zasebnike koncesionarje. Zdravniki koncesionarji opozarjajo tudi na previsoke glavarinske norme, ki jim ne omogočajo varnega strokovnega dela.
Ukrepati bo morala vlada
"ZZZS ne sklepa pogodb s pozicije močnejšega partnerja, ampak na podlagi pravnih podlag," odgovarjajo na zdravstveni blagajni. Pogodbe z izvajalci zdravstvenih storitev sklenejo na podlagi vsakoletnega splošnega dogovora, ki ga sprejme osem partnerjev v zdravstvu, dodajajo. Če se s partnerji ne bo mogoče dogovoriti, bo morala nove opredelitve torej postaviti vlada, pravi ZZZS. Ta pa je že več kot en mesec brez ministra za zdravje.
Borzni indeks čustvovanja<br />In vi, spoštovani bralec, tudi vi čustvujete vzporedno z rastjo borznih indeksov in s količino novcev iz …