"Ključni poudarek je, da je interventni zakon pozitivno vplival na določen del čakalnih dob, zlasti na področju okulistike, tudi operacije sive mrene, uroloških in pulmoloških pregledov ter dermatoloških in kardioloških pregledov," sporočajo z ministrstva.
Za dodatne zdravstvene storitve so javni zdravstveni zavodi in zasebni zdravstveni zavodi - koncesionarji od Zavoda za zdravstveno zavarovanje prejeli za enako storitev prejeli enako višino nadomestila. Kot smo poročali, pa so bili tudi zdravniki, zaposleni v javnih zavodih, bolj motivirani opravljati popoldanske storitve pri zasebnikih. V javnih zavodih so namreč morali sklepati podjemne pogodbe, ki so davčno obremenjene.
Razlike v storilnosti med javnimi in zasebnimi zavodi
"V okviru stresnega testa se je pokazala dejanska razlika v storilnosti v Javnih zdravstvenih zavodih in Zasebnih zdravstvenih zavodih – koncesionarjih," ugotavljajo na ministrstvu. Javni zdravstveni zavodi so izvedli 64 odstotkov vseh dodatnih storitev, zasebni zdravstveni zavodi - koncesionarji pa 36 odstotkov.
Zasebni zdravstveni zavodi – koncesionarji so tako prejeli 28.272.000,00 evrov, oba klinična centra sta prejela 18.506.000,00 evrov, kar je 23 odstotkov vseh sredstev, bolnišnice so v skupni vrednosti prejele 14.214.000,00 evrov, kar je 18 odstotkov vseh sredstev, zdravstveni domovi 15.181.000,00 evrov ali 19 odstotkov vseh sredstev in psihiatrične bolnišnice 2.912.000,00 evrov, kar je štiri odstotke vseh sredstev.
Kdo je opravil največ storitev?
Med zasebnimi zdravstvenimi zavodi - koncesionarji je 967 takšnih, ki so opravili dodatne storitve, največ Arbor Mea za akutno bolnišnično obravnavo 1.064.000 evrov. Arbor Mea je specializirana predvsem za zdravljenje poškodb in obolenj gibalnega sistema.
Sledi Oftalmo za operacije sive mrene - 979.000 evrov in Kirurški sanatorij Rožna dolina za akutne bolnišnične obravnave - 911.000 evrov. Kirurgija Bitenc je za opravljene dodatne storitve prejela 691.000 evrov.
Največ dodatnih storitev je bilo opravljenih pri akutni bolnišnični obravnavi, v splošnih ambulantah, pri okulistiki - operacija sive mrene, pri nenujnih reševalnih prevozih s spremljevalcem in v splošni okulistiki, v patronažni službi, na ORL in glede magnetne resonance.
Pravilno ! Zasebnik je vedno več delal na vseh področjih in poklicih ! Ampak prosim, njegove usluge nima kaj plačevat …
Največja težava smo mi sami sebi, z svojim indiferentnim obnašanjem, ponižnostjo gledamo kako se delajo norca iz nas in nam …
Na žalost ima Keber prav, ker zdravniki v javni službi brez normativov počijejo, popoldne ali pa že kar dopoldne pa …