Blagovna menjava med Slovenijo in Turčijo komaj presega 400 milijonov evrov. "To je glede na velike potenciale še vedno skromno. Velike možnosti sodelovanja so v turizmu, še posebno zdraviliškem in turizmu na kmetiji – tako letnem kot zimskem – logistiki, transportu in v storitvenem sektorju – še posebno programske rešitve," ocenjuje Milan Jazbec, slovenski veleposlanik v Turčiji, ki je pred dnevi spremljal delegacijo piranske občine v turškem Izmirju.
Turki bodo obisk vrnili oktobra, ko bodo v Piranu morebitne investitorje poskušali povezati s predstavniki obalnega gospodarstva, decembra pa bodo sodelovali na enem od največjih turških turističnih sejmov. Veleposlanik dodaja, da so turška podjetja zainteresirana za vlaganja v Slovenijo, velik interes je za sodelovanje z Luko Koper. "Velik interes je za ro-ro posle, vendar je to neizvedljivo brez tretjega pomola in povečanja skladiščno-manipulativnega prostora. Za slednje bi se našli potencialni vlagatelji in tudi strateški partner, sovlagatelj, ki bi bil pripravljen prispevati k viziji in razvoju Luke Koper," poudarja Jazbec.
Temu se ne reče nacionalni interes ampak murgeljska požrešnost, lastnina mora izvirati od tam ali pa vsaj provizije mastne morajo …
Besedna zveza "nacionalni interes" je krinka za interes lastninjenja-privatizacije, kar še ni propadlo, elite v naši državi. Problem pa je, …