''Tujci našemu morju ne škodijo''

Foto: Žurnal24 ''Ne kaže, da bi katera tuja vrsta ogrožala naravne habitate,'' pravi Martina Or
Morsko okolje. Opazovali bodo tujerodne vrste in njihove morebitne vplive na domorodne vrste.
Oglej si celoten članek

Zabeležili bomo, katere alge rastejo kje, katera je najbolj razširjena trava,” je na predstavitvi priprav za načrt upravljanja morskega okolja povedala Martina Orlando Bonaca, ki na Morski biološki postaji Piran izvaja strokovnorazvojne naloge pri pripravi načrta.

Projekt pripravljajo Slovenija in države Jadranskega morja, in sicer zato, da bi se ohranjalo okoljsko stanje; včeraj so prvič predstavili izhodišča projekta. “Med drugim bomo kartirali habitatne tipe vzdolž obale in ovrednotili, koliko obale je kamnite, koliko sedimente. Veliko tega je še neznanega, in to bo narejeno natančno, za skoraj vsak meter podvodnega sveta,” je razložila Orlando Bonačeva.

Opazovali bodo tudi tujerodne vrste, ki se pojavljajo v našem morju. “Proučili bomo, ali imajo negativne posledice na domorodne. Trenutno pa ne kaže, da bi katera vrsta ogrožala naravne habitate,” je dodala. Med tujimi organizmi, ki so se vselili brez posledic, navaja zooplankton rebračo, zeleno algo, golega polža, japonsko ostrigo in ribo vrste Terapon theraps.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.