Strankarske funkcije prevzeli podpredsedniki
Logar, ki se je odločil, da bo kandidiral na predsedniških volitvah pred letom dni, torej, ko je bil še zunanji minister, pa je v intervjuju za Žurnal24 povedal, da v času kampanje ne bo opravljal funkcije predsednika sveta stranke in predsednika ljubljanskega odbora SDS. Te funkcije zdaj opravljajo podpredsedniki.
Kordiš: Vse poslanske zadolžitve bom v kampanji opravljal
"Delo v Državnem zboru bo v največji možni meri usklajeno s predsedniško kampanjo. Vse bistvene zadolžitve, ki jih kot poslanec imam, bom kljub kampanji opravljal," pravi Kordiš, ki je tudi predsednik odbora Odbora za delo, družino, socialne zadeve in invalide.
Cigler Kralj: Razbremenjen funkcije vodje poslanske skupine
"V času volilne kampanje bo Janez Cigler Kralj svoje poslanske obveznosti opravljal nemoteno in brez omejitev, funkcije vodje poslanske skupine pa ga je začasno razbremenil Jožef Horvat, ki začasno prevzema vodenje poslancev NSi," pojasnjujejo v štabu predsedniškega kandidata Janeza Ciglerja Kralja.
V državnem zboru medtem pojasnjujejo, da funkcije poslanca med kampanjo ni mogoče zamrzniti, kot velja tudi za čas bolezni ali nosečnosti.
Brglez: Funcije evropskega poslanca ne more zamrzniti, niti jemati dopusta
Ali bo v času kampanje prejel celotno poslansko plačo, Brglez še ne ve. "Nimamo tega podatka, to bomo videli na plačilni listi za oktober," pravi in dodaja, da bo vse sprejete obveznosti, ki jih lahko naredi na daljavo, opravil, novih pa ne bo sprejemal.
Ugotavljanje neopravičene odsotnosti le izjemoma
Koliko dela bodo poslanci opravili, oziroma, kolikšna bo njihova prisotnost, v državnem zboru ne bodo posebej preverjali.
Poslanec za dneve ugotovljene odsotnosti z dela ni upravičen do povračila stroškov prevoza na delo in z dela. Neupravičene odsotnosti državni zbor, glede na pravilnik, preverja le v izjemnih primerih. "Pristojna služba Državnega zbora neopravičene odsotnosti ugotavlja le, če pride do prekinitve seje ob tretjem ugotavljanju navzočnosti zaradi nesklepčnosti. To se odvija po Pravilniku za ugotavljanje neopravičene odsotnosti poslancev s seje Državnega zbora oziroma delovnega telesa," pojasnjujejo v državnem zboru.
Neopravičene odsotnosti v osmih letih ugotavljali trikrat
V mandatnem obdobju 2018–2022 je služba državnega zbora neupravičeno odsotnost poslancev ugotavljala ekrat in sicer na 85. izredni seja Državnega zbora 26. 10. 2021, ko je bilo neopravičeno odsotnih 60 poslank in poslancev. V mandatu 2014–2018, so neupravičeno odsotnost ugotavljali dvakrat, na seji 15.11. 2016, ko je bilo neopravičeno odsotnih 38 poslank in poslancev in na 29. seji 26. 4. 2017, ko so bili neopravičeno odsotni štirje poslanci in poslanke.
Priviligiranci! Še prostovoljni gasilci in gorski reševalci morajo marsikdaj svoj dopust dati za reševanje, za politične veljake pač veljajo druga …
Primerjate dva nesrečnika s 5.000,00 EUR z gospodom, ki se gre socialista in pravi da je legalist, ki dobiva 20.000,00 …
Kako bo izstopil iz sds oz zamrznil clanstvo? Pol mora izstopiti iz sds posllnske skupine. Kako no predsednik vseh, ce …