"Ministrstvo je takoj stopilo v stik z veleposlaništvom v Kairu, ki je za konzularno zaščito zato zaprosilo nemško veleposlaništvo," je pojasnila Jožica Bračun Bokor z ministrstva za zunanje zadeve in dodali, da so bili s Tomom Križnarjem tako v stiku preko nemškega diplomata, ki ga je obiskal.
Križnar naj bi v pogovoru z nemškim diplomatom povedal, da je z razmerami zadovoljen. "To je za nas zelo pomirjujoče," je še navedla Bračun Bokorjeva in dodala, da je diplomat že zaprosil za ponoven obisk. Ministrstvo pa je oblastem še posredovalo dve diplomatski noti, v katerih je zaprosilo za čim prejšnjo in čim bolj ugodno rešitev. Uradnih informacij o tem, česa je Križnar osumljen, na ministrstvu nimajo. Po nepotrjenih informacijah naj bi Križnarju zasegli snemalno opremo, poleg tega naj ne bi imel ustreznega dovoljenja za potovanje po tem območju,
Na zunanjem ministrstvu poudarjajo, da so v stalnem stiku s Križnarjevo soprogo in južnosudanskimi oblastmi, o primeru obveščajo tudi urad predsednika republike. Za zdaj pa ne razmišljajo, da bi v Jubo, kjer je Križnar zaprt, napotili slovenskega diplomata, je še dejala predstavnica MZZ.
Pred desetimi leti v sudanskem zaporu
Križnar je bil že pred desetimi leti zaprt v Sudanu zaradi nezakonitega vstopa v državo. Po dveh mesecih bivanja v zaporu, ga je sudanski predsednik pomilostil in izgnal iz države.
Ker v genocidni deželi vlada pravo? Si pa tud čudak.
Ne sej vsi vemo kaj je zadaj. Če se prikaže Križnarja kot humanitarca ki želi pomagat drugim in želi širiti …
Ti pametjakovič Boris,pa kaj ti ne greš v Afriko delat red, ne pa da nakladaš po forumih?