Po javnomnenjski raziskavi agencije Ninamedia za časnika Dnevnik in Večer bi na volitvah v DZ parlamentarni prag prestopile Gibanje Svoboda, SDS, Levica, SD, NSi, LMŠ in gibanje Povežimo Slovenijo. V primerjavi s prejšnjo volilno napovedjo Ninamedie se je razlika v podpori med vodilnima strankama Gibanjem Svoboda in SDS zmanjšala s približno šestih na dobra dva odstotka.
Gibanje Svoboda bi tako prejelo 26,6 odstotka glasov, SDS pa 24,3 odstotka glasov. Sledijo Levica (9,6 odstotka), SD (9,5 odstotka), NSi (7,2 odstotka), LMŠ (4,3 odstotka) in gibanje Povežimo Slovenijo (4 odstotke).
Pod parlamentarnim pragom bi ostale stranke SAB (3,1 odstotka), Resni.ca (2 odstotka), SNS (1,5 odstotka), Piratska stranka Slovenije (1,5 odstotka), Naša dežela (1,4 odstotka), Vesna (1,2 odstotka) in Gibanje Zdrava družba (1 odstotek). Ostale stranke bi prejele manj kot odstotno podporo volivcev.
Na volitve bi šlo več kot 62 odstotkov ljudi
Volitev se bo zagotovo udeležilo 62,5 odstotka vprašanih, verjetno 15,7 odstotka, morda pa 12,9 odstotka vprašanih. Da se volitev verjetno ne bodo udeležili, je odgovorilo 1,9 odstotka vprašanih, zagotovo pa se jih ne bo udeležilo 6 odstotka vprašanih. En odstotek je odgovoril, da ne ve, če se bo udeležil volitev.
Ninamedia je med 11. in 13. aprilom telefonsko anketirala 450 ljudi. Do volitev bo Ninamedia za Dnevnik in Večer raziskave javnega mnenja objavljala vsakodnevno. Zadnja bo po navedbah Dnevnika objavljena prihodnji petek, uro ali dve pred začetkom volilnega molka.
Anketa Parsifala: Pod parlamentarnim pragom še več strank
Agencija Parsifal je za SIol, Novo24TV in Planet TV opravila med 11. in 13. aprilom telefonsko anketo na vzorcu 936 polnoletnih prebivalcev Slovenije. Med opredeljenimi volivci bi 25,5 odstotka glasov prejela SDS, ki se ji je podpora v primerjavi s podatki prejšnjega tedna znižala za dve odstotni točki. Na drugem mestu ostaja Gibanje Svoboda, za katero bi glasovalo 21 odstotka opredeljenih volivcev, kar je 4,4 odstotne točke manj kot prejšnji teden. Sledila bi SD z 10,6 odstotka podpore, kar je 0,3 odstotne točke manj.
Parlamentarni prag bi prestopile še Levica s 7,8 odstotka (3,1 odstotne točke več kot prejšnji teden), NSi s 7,6 odstotka (1,2 odstotne točke več), gibanje Povežimo Slovenijo s 5,7 odstotka (1,1 odstotne točke več) in stranka Resni.ca s 4,4 odstotka (1,4 odstotne točke več kot prejšnji teden).
Pod parlamentarnim pragom bi ostale LMŠ (3,2 odstotka), Naša dežela (3,1 odstotka), SAB (2,5 odstotka), SNS (2,4), DeSUS (2 odstotka), Piratska stranka (1,8), Vesna (1,3), Naša prihodnost in Dobra država (en odstotek) in Domovinska liga (0,2 odstotka).
Med vsemi anketiranci bi SDS prejela 19,1 odstotka, Gibanje Svoboda pa 15,7 odstotka glasov. Sledijo SD z osmimi odstotki, Levica 5,8 odstotka, NSi 5,7 odstotka, Povežimo Slovenijo 4,2 odstotka in stranka Resni.ca 3,3 odstotka podpore.
LMŠ bi prejela 2,4 odstotka podpore, Naša dežela 2,3 odstotka, SAB pa 1,9 odstotka. Sledijo SNS (1,8 odstotka), DeSUS (1,5 odstotka), Piratska stranka (1,3 odstotka), Vesna (en odstotek), Naša prihodnost in Dobra država (0,7 odstotka) in Domovinska liga (0,2 odstotka).
Glede na podatke ankete 17 odstotkov vprašanih ne ve, katero stranko bi volilo, šest odstotkov jih na volitve ne bi odšlo, 1,5 odstotka vprašanih pa ne bi volilo nobene stranke.
Če boste volili Goloba, boste jedli meso enkrat na teden, ostale dni pa boste jedli travo. Zato dobro premislite, komu …
Ankete so vedno samo plačana propaganda, ko strici iz ozadja določijo zmagovalca ta po navadi tudi zmaga. Temu pomaga državna …
Ne upoštevajte teh neumnih in nesmiselnih anket (400 anketiranih!!!), pojdite na volitve in glasujte tako, kot sami mislite, da je …