Sindikatu vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture (SVIZ) je lani uspelo zbrati več kot 2,7 milijona evrov prihodkov od dejavnosti. Na drugem in tretjem mestu najpremožnejših sindikatov sta Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) in Sindikat kovinske in elektro industrije Slovenije (SKEI). Sindikata sta pa v lanskem letu pridelala za 9,45 odstotka oz. 2,4 odstotka prihodkov manj kot leta 2013.
Sindikatov in sindikalnih združenj je v Sloveniji nekaj več kot 2.800, ki so skupno ustvarili okoli 36,4 milijona evrov prihodkov. Med prvimi deset najbogatejših sindikatov jih sedem deluje v javnem sektorju ali državnih podjetjih, trije sindikati pa zastopajo zaposlene v podjetjih ali organizacijah, ki niso v državni lasti. Večino prihodkov sindikatov sestavljajo članarine članov. Pri SVIZ zaposleni člani vplačujejo 0,6 odstotka mesečne bruto plače.
SVIZ od leta 2008 ni videl rdečih številk
Kot poročajo Finance je lani SVIZ ob upadajočih cenah nepremičnin razmišljal o nakupu dodatnih počitniških nepremičnin, a so se potem odločili prodati dve stanovanji, saj se je zasedenost počitniških kapacitet med krizo občutno zmanjšala. Glavni tajnik SVIZ Branimir Štrukelj dobro poslovanje in zaupanje delavcev pripisuje predvsem korektnemu delovanju sindikata: „Ni bilo niti enega zdrsa, ki bi kazal na neodgovorno in nepremišljeno poslovanje, to je odločilno za zaupanje članov.“
Ok...zakaj se pa pol sindikat pogaja v mojem imenu...ko nisem član....in imam cca. 4000€ v Modri zavarovalnici, kar mi izposloval …
Če bi js meu kučanovo hčerkico, bi mi tut ratalo... Murgle v vladi, javnem sektorju, sindikatu... diši po nenadzorovanem plenjenju …
Ni res, da mora biti vsak vključen v SVIZ. <br />Članstvo je prostovoljno.<br />Članom, na podlagi uspešnih kolektivnih pogajanj sindikata, …