Na ministrstvu za delo opozarjajo, da nikakor ne ukinjajo študentskega dela, saj je prav, da mladi pridobivajo delovne izkušnje. Ob tem pa pojasnjujejo, da danes študentsko delo zaradi razmeroma nizkih stroškov dela predstavlja nelojalno konkurenco ostalim oblikam dela in zaposlovanju mladih. Študentsko delo pa naj bi tudi po uvedbi plačevanja 15,5-odstotnega plačevanja prispevkov še vedno najcenejša in najbolj fleksibilna oblika dela.
Tisti, ki nočejo sprememb, so za prekernost
Na ministrstvu še poudarjajo, da tisti, ki zagovarjajo obstoječe stanje in nasprotujejo kakršnim koli spremembam, zagovarjajo prekernost študentskega dela: "Študentsko delo bo še naprej obstajalo, razlika je samo v tem, da bodo študenti vključeni v pokojninsko in invalidsko zavarovanje, tako kot so vključeni vsi ostali zaposleni."
Spremembe so bile že usklajene
Ministrstvo sicer izpostavlja, da so bile spremembe letos že usklajene s predstavniki študentov, saj naj bi bile vključene v novelo o študentskem zakonu, a je nato zakon zaradi padca vlade ni prišel do državnega zbora. "Ključno pri tem je, da mladim zagotovimo večjo socialno varnost (tudi pokojninsko dobo), kar so predstavniki študentov vseskozi podpirali," so že zapisali na ministrstvu.
Kar se tiče nelojalne konkurence, imaš prav, tudi glede delovne dobe, čeprav glede na situacijo v pokojninski blagajni in trendom, …
Končno in edino pravilno. Tisti, ki je priden in delaven lahko tako že v času študija pridobi nekaj delavne dobe. …