Stranka lahko organ toži

Foto: Žurnal24 (Foto: Istockphoto)
Neodzivnost. Bralec od decembra čaka odgovor na pritožbo o štipendiranju.
Oglej si celoten članek

Bralec Janez Loštrek pravi, da se je sin zaradi negativne odločbe za Zoisovo štipendijo pritožil že decembra, odgovora pa do danes ni dobil. "Nazadnje sem ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve (MDDSZ) klical maja, in dejali so mi, da bodo odgovorili do konca meseca," je ogorčen Loštrek.

 

540 pritožb zaradi uveljavljanja Zoisovih štipendij je MDDSZ prejelo v šolskem letu 2009/10, 1.160 pa zaradi državnih štipendij.

Kot so pojasnili na pristojnem ministrstvu, so za štipendiranje zaposleni trije uslužbenci, od katerih pritožbe rešujeta dva, pokrivata pa še druge vsebinske zadeve. "Pritožbe rešujemo v najkrajšem možnem času," dodajajo na MDDSZ.

 

Zakoniti rok: dva meseca
Na ministrstvu za javno upravo pa pojasnjujejo, da pri štipendijah velja splošni zakonski rok za odločanje drugostopenjskega organa, torej dva meseca od predložitve pritožbe. "Po poteku roka lahko stranka organ toži," so predlagali.

Molk organa
Po poteku zakonitega roka za odgovor lahko stranka vloži tožbo zaradi molka organa, a šele sedem dni po tem, ko ga je vnovič pozvala k rešitvi zadeve. Tožba temelji na pravni domnevi, da je strankin zahtevek zavrnjen, saj je po poteku roka za odgovor njen položaj enak, kot če bi organ zahtevek zavrnil.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.