Upravno sodišče je zavrnilo zahtevo Zorana Jankoviča, da z začasno odredbo Komisiji za preprečevanje korupcije naloži (KPK), da mora s svojih spletnih strani in drugih objav odstraniti zaključno poročilo v delu, ki se nanaša na Jankovića. Kot so v obrazložitvi sklepa povzeli mnenje komisije, niso izpolnjeni ne procesni ne vsebinski pogoji za izdajo zahtevane začasne odredbe, poleg tega pa je del zahteve neizvršljiv.
Upravno sodišče je o zahtevi za začasno odredbo odločilo v sredo, danes pa je sklep vročilo Jankovićevemu pooblaščencu, odvetniški družbi Čeferin, in komisiji. Obe stranki imata možnost pritožbe na vrhovno sodišče v roku treh dni od prejetja sklepa.
Pritožil se bo
Janković je popoldan že napovedal, da se bo zoper sklep sodišča pritožil, saj je bil predlog za začasno odredbo po njegovem mnenju neutemeljeno zavrnjen.
Kot so sporočili Jankovićevi pooblaščenci, je sodišče v nasprotju z mnenjem protikorupcijske komisije odločilo, da je pristojno za obravnavo konkretne zadeve. Tako po mnenju pooblaščencev ne drži stališče predsednika komisije Gorana Klemenčiča, "da zoper njegova pisanja ne obstaja nikakršno pravno sredstvo".
Janković se je skliceval na porušen ugled
Zahtevo za začasno odredbo je predvidevala tudi, da komisija, njeni člani in zaposleni ne smejo več dajati izjav za javnost v delu, ki se nanaša na Jankovića. Tožnik je zahtevo utemeljil z nastankom nepopravljive škode zaradi sprejema in objave izpodbijanega poročila komisije. "To naj bi mu porušilo ugled tako, da je bil v nastali splošni politični krizi v Sloveniji tožnik prisiljen 'zamrzniti' svoj položaj predsednika politične stranke Pozitivna Slovenija, stopnjujejo pa se politični pritiski k njegovemu odstopu z mesta župana Mestne občine Ljubljana," je v obrazložitvi zapisalo sodišče.
Sodišče ni zadržalo poročila KPK tudi v primeru Janeza Janše.
Nek se žali tati.
Reci , da se hecaš
Zakaj le? Janša naj odstopi, ker ima male zneske, Janković pa je tako ali tako operiral s tako velikimi zneski, …