Nevarčno. Podjetji Logos.si in eŠola sta v letu 2011 po podatkih Supervizorja prejeli več kot 880 tisoč evrov nakazil iz državnega sektorja. Največji delež podjetjema plačajo osnovne in srednje šole. Podjetji jim omogočata elektronsko vodenje redovalnic, dnevnikov, evidenco vpisov in prijav, računalniško sestavljanje urnikov in podobno. Gre za podjetji, ki ponujata tudi plačljive storitve prek SMS-obveščanja za starše učencev in dijakov.
Ministrstvo ne ponudi nič
Ravnatelji se strinjajo, da gre za uporaben in učinkovit informacijski sistem. Plačujejo ga s sredstvi za materialne stroške, ki jih šolam namenjajo občine. “Naše ministrstvo nam takih aplikacij nikoli ni ponudilo ali izvedlo razpisa, s katerim bi sploh pokrili to področje informatizacije,” pravi Ana Nuša Kern, ravnateljica Osnovne šole (OŠ) Preserje pri Radomljah.
Šole so samostojne
“Če bi tovrstno e-šolo za nas pripravila javna ustanova v okviru ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, bi bilo to za izobraževalne zavode ugodnejše,” poudarja ravnateljica Srednje zdravstvene šole Ljubljana Marija Verbič. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ne bo izvedlo razpisa za ureditev šolske informatizacije. “Pri organizaciji dela na šolah so šole samostojne pri izbiranju tehnologije, ki jim je v pomoč pri izvedbi administrativnih in drugih opravil,” pojasnjujejo na ministrstvu. Šole lahko razvijejo svojo računalniško aplikacijo, večina pa jih za to plačuje zunanjima ponudnikoma.
Kapitalistično razmišljanje nas je pa pripeljalo v brez izhoden položaj izkoriščanja in lumparije brez primere.
Po tvojem bi takšno storitev morale uvesti šole in učitelji, ki jih večina otrok daleč prekaša v računalniškem znanju? Potem …
To o socialističnem razmišljanju ne bom komentiral. To je zgolj tvoje pomanjkanje argumentov. "Veliko mladih iz IT tehnologije...?"?? IT termin …