Končala se je še ena seja vlade. Beseda je tekla predvsem o aktualnih dogodkih doma in po svetu.
TEŠ 6 strateškega pomena
Zaradi krize na Japonskem se po mnenju Pahorja tudi v Sloveniji povečuje dvom glede gradnje drugega bloka Nek. Kar se tiče Teš 6, je težava glede izpustov v zrak, ki bodo obdavčeni. A kljub temu je oskrba s Teš 6 za Slovenijo strateškega pomena.
premier Borut PahorČe bi me kdo želel podkupiti, bi to prijavil.
Horvat ne bo delal na Pomurju
Na seji vlade je bilo govora tudi o domnevnem koruptivnem dejanju državnega sekretarja Horvata. Borut Pahor je še enkrat poudaril, da je ravnal v skladu s priporočili protikorupcijske komisije. "Dokler domneve niso ovržene, bo Horvat opravljal vse ostale naloge, le tistih, ki obravnavajo Pomurje, ne. Torej tam, kjer je sum, nalog ne bo opravljal." Njegovo delo bo začasno opravljala ministrica.
Minister Križanič o očitkih o preplačanih delnicah"Ko bo delnice prodane, bodo prodane za veliko večji znesek."
Dokapitaizacija NLB
Po besedah finančnega ministra Franca Križaniča je država poskrbela, da je dokapitalizacija Nove Ljubljanske banke uspela; ko se bo poslovanje banke izboljšalo, pa namerava presežne delnice prodati. Minister pričakuje, da bodo pri tem davkoplačevalci zabeležili ugodne kapitalske donose. "Poskrbeli smo, da je dokapitalizacija uspela, sodelovalo je več subjektov z manjšimi vložki, stabilnost lastništva ostaja. Prezgodaj je reči, ali bo poleti potreben nov krog dokapitalizacije NLB".
O dokapitalizaciji banke je spregovoril tudi predsednik vlade, ki je mnenja, da če bi Slovence vprašali, ali želijo, da NLB ostane v državni lasti, bi bil odgovor pritrdilen. Če pa bi jih vprašali, ali bi bili zato pripravljeni dati davkoplačevalski denar, bi bil odgovor verjetno ne.
Gospodarstvo okreva prepočasi
Po besedah Pahorja slovensko gospodarstvo okreva: "Slovensko gospodarstvo okreva, vendar bi to lahko storilo hitreje, če bi lahko hitreje sprejemali varčevalne in strukturne reforme, ki se nanašajo na problem konkurenčnosti. Na prihodnost lahko gledamo z zmernim optimizmom."
premier Borut PahorPrioritetni cilj vlade še vedno ostaja, da Slovenija ne bi bila ogrožena
Demonstracije v južnem Sredozemlju
Težave v Sredozemlju se nadaljujejo. Na mejah Tunizije in Egipta je že 300 tisoč beguncev in odvisno je, meni Pahor, na kakšen način želijo zapustiti državo. Pritiskali bodo na države EU, izmed katerih sta sigurno najbolj oblegani Malta in Ciper, ki bosta potrebovali pomoč. "Slovenija je do vojaškega posredovanja zadržana in ne bo sodelovala v okviru vojaških operacij v južnem Sredozemlju; sodelovala bo le humanitarno."
premier Borut PahorMivka postaja živ pesek vojaških spopadov.
O vprašanju beguncev se bo Pahor pogovarjal tudi na jutrišnjem srečanju s srbskim predsednikom Borisom Tadićem in hrvaško premierko Jadranko Kosor v Smederevu. Srečanje bo predvsem vsebinske narave. Del begunskega vala, po oceni premierja, ne bo šel čez Sredozemsko morje, ampak "preko Bližnjega vzhoda in Turčije po balkanski poti proti Sloveniji", kar je za Slovenijo neugodno, saj je najbolj zahodna schengenska država. Zato s Tadićem in Kosorjevo želi doseči tudi dogovor o porazdelitvi bremena tega vala beguncev.