Ko je britanski arheolog Howard Carter leta 1922 izkopal grobnico staroegipčanskega faraona Tutankamona, je med drugim naletel na dve mumificirani ženski mrtvorojeni trupli. En zarodek naj bi po kasnejših dognanjih umrl v petem mesecu nosečenosti, drugi v sedmem.
"Primerjali bomo DNK skrivnostnih zarodkov in Tutankamona in verjetno končno ugotovili, ali gre res za faraonovi hčerki," je napovedal Zahi Hawass , prvi mož SCA. Faraon Tutankamon, ki je umrl v starosti 19 let, se je namreč približno leto dni pred smrtjo poročil s svojo sestro, zato je možno, da skrivnostni trupli pripadata njegovima hčerkama oziroma nečakinjama. Trupli bi lahko v grobnico položili tudi iz verskih vzgibov zaradi boljših možnosti za novo rojstvo v posmrtnem življenju.
Analiza trupel, ki ju hranijo na kairski medicinski fakulteti, bo trajala več mesecev, izid pa je po besedah egiptovskega radiologa Ashrafa Selima nadvse negotov. Z njim se strinja tudi egiptolog Abd al-Halim Nur al-Deen: "Od analize DNK več tisoč let starih trupel si ne kaže veliko obetati."
Tutankamon
Funkcijo faraona je opravljal domnevno med letoma 1333 in 1323 pred našim štetjem.
Odpravil je verski monoteizem, ki ga je bil uvedel faraon
Ehnaton, njegov domnevni oče. Tutankamon naj bi umrl nasilne smrti, saj so na
njegovi lobanji odkrili poškodbe. V zgodovino se je zapisal predvsem po svoji znameniti grobnici,
eni redkih iz obdobja starega Egipta, ki je niso nikoli oskrunili roparji.