Orodje Supervizor, ki ga je včeraj predstavila Komisija za preprečevanje korupcije, še naprej dviga veliko prahu.
Iz Odvetniške pisarne Miro Senica in odvetniki, kjer aplikacijo ocenjujejo kot dobro zasnovano orodje za nadzor nad proračunskim denarjem, pa danes opozarjajo, da so lahko podatki, če niso umeščeni v pravilen kontekst, zavajajoči in izkrivljeni, kar da se je zgodilo tudi v njihovem primeru.
Miro Senica je sicer od države dobil 1,7 milijona evrov, vendar v družbi pravijo, da Supervizor ne ločuje med posli, ki so bili dejansko opravljeni za državo na eni strani ter plačili, ki so jih prejeli kot zastopniki svojih strank, vračili taks in plačili stroškov zastopanja v kazenskih zadevah na drugi strani.
Komisija: pazljivo pri interpretaciji podatkov
Tudi s komisije za preprečevanje korupcije so danes sporočili, da je potrebno biti previden pri razlagi podatkov: kot pravijo, ni vedno nujno, da je prejemnik sredstev tudi njihov koristnik. Aplikacija sicer ne ločuje med posli, opravljenimi za državo, in plačili, ki so jih odvetniki kot zastopniki strank prejeli na podlagi pravnomočnih sodnih odločb. Za STA so dejali, da iz podatkov, ki se izpišejo med zadetki, ne izhaja nujno zaključek, da je bil prejemnik sredstev tudi končni koristnik teh sredstev. Opozorili so, da gre za podatke o izplačilih, celovito informacijo o podlagi za konkretno izplačilo pa se lahko dobi pri posameznem proračunskem uporabniku.
Do torka do polnoči so zabeležili 1,2 milijona vpogledov na spletno stran. Dobili so tudi razne predloge ter celo nekaj zahtev za umik podatkov. Komisija podatkov ni umaknila.
Ravno gospod , ki se oglaša, je pral denar na način , da je pripravnicam-kom dajal dobro plačo, katere ves …
So prizadeti začel begat,ko zastrupljene podgane,in tut prav je tako,da se enkrat obelodanijo prejemniki državnega denarja po zvezah in provizijah!!
HAHAHA !!!! A zdej bi moral v supervizorja še to napisat, kako si te dohodke skril pred davkarijo. To je …