Po besedah stečajnega upravitelja ima družba Primorje veliko premoženja, vprašanje pa je, ali bo s prodajo nepremičnin, ki niso obremenjene s hipotekami, lahko poplačala vse terjatve.
Več težav bo s poplačilom terjatev družb Primorje Instalacije in Primorje Avtoservis. Kot je za STA povedal izvršni sekretar sindikata KS 90 Damjan Volf, je bilo Primorje Instalacije brez premoženja in tako obstaja velika verjetnost, da delavci ne bodo poplačani s terjatvami, ki so jih prijavili v stečajno maso.
"Sindikat KS 90 jim je zato z ciljem, da dobijo poplačanih vsaj nekaj terjatev, svetoval, naj na podlagi 5. alineje sporazumne razveljavitve pogodbe o zaposlitvi, ki so jo delavci podpisali v začetku leta 2008 z direktorjema obeh družb in s tem prešli v hčerinsko podjetje Primorja, vložijo prijavo terjatev v stečajno maso Primorja," je še pojasnil Volf, ki sicer ne ve, ali so prav vsi delavci tudi oddali svoje terjatve za poplačilo iz stečajne mase. Zagotovil je le, da so to storili prav vsi člani njihovega sindikata.
"V sindikatu smo mnenja, da delavci v tem primeru ne bi smeli biti ponovno tisti, ki bi potegnili najkrajši konec, in poudarjamo, da se bomo še naprej borili za to, da bodo delavci dobili to, kar jim pripada," je še dejal Volf.
V Primorju Instalacije je bilo sicer zaposlenih 35 delavcev, ki so bili v tem podjetju že od ustanovitve leta 2008. Primorje je ob uvedbi stečaja zaposlovalo 651 delavcev, skupno z delavci Primorja Avtoservisa pa je brez dela ostalo 750 ljudi.
Še danes čas za vložitev terjatev
Še danes je čas za vložitev terjatev do družbe Primorje in Primorje Avtoservis, terjatve do družbe Primorje Instalacije pa upniki lahko prijavijo le še do 24. septembra. Prispele ponudbe bo nato stečajni upravitelj Primorja Rudolf Hramec pregledal prispele terjatve in odločal o njihovem poplačilu.