Ustavni sodniki so zavrgli pobudo za presojo ustavnosti, ustavno pritožbo zoper sklep Vrhovnega sodišča pa so zavrgli.
Pro plus, ki ga v zadevi zastopa odvetniška družba Mašun, Melihen, Milaš, Strojan, je bil prepričan, da jim je bila v preiskavi, ki jo je v poslovnih prostorih izvedla Agencija za varstvo konkurence, kršena pravica do sodnega varstva. Ko je sodišče na predlog agencije izdalo odredbo o preiskavi, se nanjo namreč niso mogli pritožiti. Obrnili so se na upravno sodišče, a to je bil napačen naslov. Upravno sodišče je razsodilo, da je sodno odredbo sodišče izdalo pri izvrševanju sodne funkcije, zato je ni mogoče spodbijati v upravnem sporu. Pro plus se je pritožil na vrhovno sodišče, ki je pritožbo zavrnilo, zato so poskusili še na ustavnem sodišču.
Ustavno sodišče je soglasno sklenilo, da Pro plus nima pravnega interesa za vložitev ustavne presoje, saj določbe o preiskavi ne posegajo neposredno v njegove pravice, tožbe, ki jih izpodbija, pa ne temeljijo na zakonu o preprečevanju omejevanja konkurence, ampak na zakonu o upravnem sporu, kar pomeni, da niti ugodna rešitev na ustavnem sodišču ne bi izboljšala pravnega položaja Pro plusa.
dezurni@zurnal24.si
Kdaj bomo od sponzoruše J.Z. izvedeli, koliko morajo operaterji plačevati državnemu Planetu za dva preplozana in negledana kanala? O tem …
To da se intelektualci strinjajo in ne nasprotujejo janši,je pa čudež in je treba dobro prestudirat zakaj je temu tako. …
V mafijski SLO imamo zakone, ki so jih glede na vsebino napisale krimilalne in mafijske združbe. Operaterji navajajo, da so …