Plače v javnem sektorju po novem ne bi bile več izplačane 5. v mesecu. V praksi se je namreč pokazalo, da prihaja zaradi dokaj zgodnjega datuma do več težav. Zaradi zgodnjega datuma so v dneh pred izplačilom izredno obremenjene računovodske in kadrovske službe. Pogosto se zgodi, da izplačila plač in povračil ne odražajo dejanskega rednega dela v preteklem mesecu, zaradi česar sledijo poračuni zaradi dejanske prisotnosti oziroma odsotnosti zaposlenih.
Vlada je tako pripravila predlog za določitev izplačilnega dneva za plače pri proračunskih uporabniki najkasneje 15. dan v mesecu za pretekli mesec. To bi odpravilo administrativne ovire, povezane z obračunom plač in nadomestil plač, ter razbremenilo službe za obračun plač v dneh neposredno pred izplačilnim dnem.
Ministrstvo za javno uprava predlaga, da bi se spremembe uveljavilo v mesecu juniju, ko bo zaposlenim v javnem sektorju 5. v mesecu izplačan regres za letni dopust. Ker je izplačilni dan za nekatere dejavnosti s kolektivnimi pogodbami oziroma aneksi določen tudi drugače, in sicer na 10. ali 15. v mesecu za pretekli mesec, se identična ureditev izplačilnega dneva predlaga enotno za vse dejavnosti in poklice oziroma za ves javni sektor.
S temi izhodišči bo vlada začela pogajanja z reprezentativnimi sindikati javnega sektorja.
Kdo v javnem sektorju je pa dobil že božičnico?..med.sestra?..reševalci?..policisti?..dej ne bluzi neki
tisti, ki tu nabijate o ustvarjanju zasebnega sektorja in neustvarjanju javnega, razlozite kaksna je razlika med dvema, ki delata isto …
ok, javna uprava ali javni sektro kar koli se temu že reče a so kdaj ostali brez plač ? v …