Brez odobritve ni letov
Na ministrstvu za infrastrukturo so v sporočilu za javnost pojasnili, da prepoved ne velja za zrakoplove, ki opravljajo mednarodni redni in posebni zračni prevoz blaga ali pošte ter za zrakoplove, ki opravljajo mednarodne posebne zračne prevoze brez prevoza potnikov na letih v svojo bazo ali na vzdrževanje (t. i. ferry flights).
Iz prepovedi so izvzeti tudi posamezni leti tujih državnih letal ali helikopterjev, če izvajajo lete v humanitarne in zdravstvene namene. Morebitne druge izjeme lahko odobrita ministrstvi za infrastrukturo in za zunanje zadeve.
Podobni ukrepi v sosednjih državah
Uradni govorec vladnega kriznega štaba za spopadanje z novim koronavirusom Jelko Kacin je sicer v nedeljo povedal, da bodo na tak način svoj zračni prostor v prihodnjih dneh zaprle tudi okoliške države.
V družbi Fraport Slovenija, ki upravlja z ljubljanskim letališčem, so za STA povedali, da čakajo na vladni odlok, nato pa bodo v skladu z njim sprejeli ukrepe. Fraport Slovenija ima sicer okoli 480 zaposlenih, večina pa jih skrbi prav za potniški promet. Za tovorni jih je zadolženo približno 50, tu so potem še gasilci in ostalo letališko osebje.
V družbi so povedali še, da prejemajo številne klice Slovencev, ki so zaradi odpovedi letov obtičali po svetu. Iščejo tudi rešitve, kako bi jih pripeljali domov.
dezurni@zurnal24.si
včearj sem gledal na pop tv kako je neki vujović odšel na kratek oddih v bolivijo.Sedaj joče kako nazaj.Ostane naj …
Delovna raja na minimalcu zihr ni nekje v tujini. Ostali pa majo presežek v € in se bojo znajdl.