Američani in Slovenija. Naša država znova kot primer neprepoznavnosti.
Stereotip. Po spletu kroži fotografija avtobusne postaje v New Yorku, na kateri je obešena reklama angleške banke HSBC. Banka, ki ima geslo Lokalna banka sveta, število avtobusnih potnikov na dan v New Yorku primerja s številom prebivalcev v Sloveniji. Navaja, da je sposobna najti tudi tako majhne države in prepoznati njihov potencial.
Gre za še eno v vrsti pojavljanj Slovenije kot šolskega primera majhne in neznane države. Ameriški mediji, predvsem bolj komični, so si duška na ta račun dali predvsem med obiski predsednika ZDA Georgea Busha in letošnjim svetovnim prvenstvom v nogometu.
Šale na račun Slovenije
Prejšnji
-
"Ko si me imenoval za dopisnika o lipicancih, sem resno mislil, da se me želiš le znebiti." (Šala ob obisku predsednika ZDA leta 2008 v Sloveniji v oddaji The Daily Show with Jon Stewart.)
-
"Potem ko je Bush obiskal pol Evrope – tudi Slovenijo –, je končno obiskal tudi New York." (Komentar v isti komični oddaji po obisku predsednika ZDA v Sloveniji leta 2001.)
-
"Anglija in Amerika, poglejte, kdo je na vrhu vaše skupine. Mala Slovenija!" (Poročanje agencije AP med letošnjim svetovnim nogometnim prvenstvom.)
-
"Hahaha. Za Slovenijo. Kje si slišal za to, kdo sploh ve, kje je Slovenija. Hahaha, za Slovenijo!" (Skeč o slovenskem navijaču v oddaji Davida Lettermana pred tekmo Slovenija : ZDA.)
-
"ZDA so pri zdravstveni oskrbi padle na 37. mesto in so uvrščene le malo pred Slovenijo." (Ameriški filmar Michael Moore v dokumentarcu Sicko iz leta 2007.)
-
"Neka dekleta so hotela priti na zabavo, ampak sem jih odslovil: Hej, nazaj v Slovenijo!" (Urbandictionary.com tako prikaže rabo fraze Nazaj v Slovenijo za zavračanje grdih deklet.)
Naslednji1 od 6