S helikopterjem Slovenske vojske smo preleteli Celje in se spoznali z načinom dela vojaških pilotov.
Običajno se delo pilotov helikopterjev Slovenske vojske navezuje na reševanje obnemoglih in poškodovanih pohodnikov na težko dostopnih terenih oziroma posameznikov v primeru naravnih ter drugih nesreč, kar zagotovo ni prijetno.
Foto: Anže Petkovšek
Slovenska vojska
V prvi vrsti je njihova naloga varovanje slovenskega zračnega prostora, pomembnih objektov in enot, zagotavljanje zračne podpore enotam SV, opravljanje nalog v sistemu zaščite in reševanja ob naravnih in drugih nesrečah. Pridejo pa tudi dnevi, ko lahko skorajda brezskrbno poletijo v zrak in Slovenijo opazujejo s ptičje perspektive.
Med drugim bodo to lahko počeli med 6. in 9. novembrom, ko bodo v sklopu sejemsko-promocijske prireditve V službi domovine izvajali taktično-dinamične predstavitve z enotami na tleh in v zraku.
Foto: Anže Petkovšek
Slovenska vojska
Slovenska vojska želi z dogodkom v svoje vrste privabiti čim več mladih in na ta način rešiti kadrovsko stisko, ki jo pesti že desetletje. Na sejemsko-promocijski prireditvi bodo predstavniki SV obiskovalkam in obiskovalcem predstavili vse poklice znotraj organizacije – teh je več kot 50– in možnosti razvoja različnih kariernih poti ter opremo, oborožitev in sredstva, ki jih vojaki uporabljajo pri izvajanju svojega poslanstva in nalog.
Svoje delovno mesto so trije piloti SV pred dogodkom v Celju predstavili tudi predstavnikom slovenskih medijev in jih s seboj vzeli v višave.
Foto: Anže Petkovšek
Slovenska vojska
Kakšen je pogled iz helikopterja, si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku, ki je nastal med preletom mesta grofov, in v zgornji galeriji.
Kakšna pa je podoba Bleda iz balona, preverite v prispevku Tako se boste poleti na Bledu izognili gneči.
dezurni@styria-media.si