Policisti in kriminalisti so si najprej temeljito ogledali mesta požarov, nato pa delo nadaljevali v forenzičnem laboratoriju. Po več mesecih truda je povezava zgolj nekaj najdenih sledov na mestih, kjer so pogorele oziroma bile poškodovane lesene vrtne lope, prinesla rezultate in razkrila osumljenca več kaznivih dejanj. Akcijo sta danes predstavila vodja kriminalistov na PU Kranj Boštjan Lindav in komandir radovljiških policistov Janez Šuštar.
Radovljiški policisti so ugotovili, da je vsaj šest vrtnih po z njim poškodoval starejši Blejčan. Ta je novembra leta 2013 ponoči ogenj podtaknil pod štiri lope, od katerih sta dve v celoti pogoreli, drugi dve pa sta bili ožgani. V enem primeru je v požaru poginilo 10 živali, in sicer kokoši in zajcev.
Junija lani je Blejčan ogenj podtaknil še pod dve lopi, od katerih je ena pogorela v celoti, druga pa je bila le poškodovana.
Visoka materialna škoda
Policisti so v obdobju dveh let na območju Poljske poti obravnavai sicer več kot 20 poškodovanj lesenih objektov s podtikanjem ognja. Skupna škoda vseh požigov presega 30.000 evrov, med domačini pa so požari poskrbeli tudi za veliko skrbi.
Podtaknjeni požari jezili tudi gasilce
Podtikanje požarov je jezilo tudi gasilce; poveljnik Gasilske zveze Radovljica Janez Koselj je izpostavil, da so bili za gasilce v občini Radovljica ti požari stresni, saj so si sledili pogosto, praviloma v nočnem času, ko so gasilci prispeli na požar pa običajno ni bilo večkaj gasiti, saj so lesene lope zelohitro pogorele.
Kot je pojasnil je gasilce jezilo tudi to, da so požari prizadeli skromne ljudi, ki jim je vrtiček nudil edino možnost, da se umaknejo v naravo, si pridelajo svojo zelenjavo, za mnoge je bila to tudi edina stvar, ki jim je polepšala dan. Enako kot policisti so naleteli na različne zgodbe, med najbolj žalostnimi pa je bila povsem pogorela vrtna lopa, kjer je imel lastnik urejen hlev za kokoši in zajce, ki jim zaradi ognja ni bilo več pomoči.