Kateri starši lahko torej otroke peljejo v vrtec? „Zaposleni, ki jih usodno potrebujemo za delovanje države,“ odgovarja ministrica in dodaja, da lahko za varstvo zaprosijo tudi drugi starši, ki ne najdejo varstva, o upravičenosti prošnje pa bo odločalo vodstvo vrtca oziroma lokalna skupnost.
„Župani so tisti, ki najbolje poznajo potrebe lokalnega okolja, iz katerega prihajajo starši otrok, ki potrebujejo varstvo,“ poudarja Kustečeva: „Preveriti je treba, ali je potreba za varstvo nujna. Kako se bo to preverjalo, je v rokah županov.“
V enem tednu se je število okuženih v vrtcih povišalo za 100 odstotkov. Ministrica zato vzgojiteljice prosi, da pri svojem delu uporabljajo maske.
O načinu pouka od novembra dalje pa je ministrica dejala, da imamo v tej situaciji srečo, da imamo naslednji teden počitnice. „Kako bo izgledal teden po počitnicah, je odvisno od epidemiološke slike, ki se bo kazala konec naslednjega tedna. Skupaj s stroko bomo ocenili, na kakšen način nadaljevati vzgojno-izobraževalni proces. Ne glede na to, ali bo to na daljavo ali v klopeh, se moramo pripraviti, da šola bo.“
Na vprašanje o težavah, ki jih imajo učitelji in učenci s poukom na daljavo, pa Kustečeva odgovarja, da ima izobraževanje na daljavo pač svoje posebnosti. „V času od pomladi smo z učitelji prilagodili pristop pri podajanju znanja učencem, ki se izobražujejo na daljavo. Odpira se vprašanje, ali so te vsebine uspešno prenesene otrokom.“
Na ministrstvu medtem že pripravljamo smernice, povezane s kakovostjo izobraževalnega procesa, če bo pouk na daljavo trajal dlje časa.
Glede na to, da gre za izredno stanje bi lahko premislili ali je sploh potrebno izvajati pouk, četudi eno leto. …
Simonca, strezni se!!!
Ja ravno župan najbolje ve, kdo potrebuje vrtec, mogoče v onih par vaških občinah. Pravi da so na srečo počitnice. …