"Nižje plače in nižji potni stroški za številne vojake, ki so na osnovi preteklih višjih izplačil najemali stanovanjske kredite, pomenijo socialno stisko," o varčevalnih ukrepih pravi Darko Milenkovič iz sindikata obrambnega ministrstva. "Potni stroški so se za nekatere prepolovili," je zaskrbljen tudi Radivoj Uroševič iz policijskega sindikata. Zato se sindikalisti zavzemajo za opustitev obračuna nadomestila potnih stroškov na osnovi cen javnega prevoza.
Predlagajo, da bi prešli izključno na nadomestilo za prevoženi kilometer, pri čemer menijo, da bi bilo treba tudi dvigniti postavko za obračun. Po besedah Zorana Petroviča iz sindikata policistov bi tako država celo privarčevala. Sedanji sistem obračunavanja je precej zamuden, saj poleg cen javnega prevoza in povračila kilometrine pozna še kombinacijo obojega.
Med policisti se jih sicer približno 1.500 dnevno od doma do službe v eno smer vozi od 150 do 250 kilometrov (rekorder celo 309 kilometrov). Samo na koprski policijski upravi zaradi tega na premestitev čaka okoli 90 policistov, ki se v službo večinoma vozijo iz severovzhodnega dela države.
Itak da boi bilo najbolje in najceneje, plus še nekaj bi bilo bolje, nebi se več mogli zgovarjat ena na …
A že lahko nehate samo jamrat? Vsi, ki dobivamo povrnjene potne stroške, jih dobivamo na podlagi javnega prevoza. Rajši naj …
Tako je,takrat bomo ustvarili občinske ali regijske vojske, lahko tudi okrajne vojske