Dežurni policist na kontrolni točki na Obrežju je skočil do moškega, ki se je zgrudil, in mu najprej preveril utrip. Tega ni zaznal, zato je takoj začel z nudenjem prve pomoči in postopkom oživljanja.
Drugi policist je poklical na številko 112 in stekel po avtomatski defribrilator. Moškega sta uspela spraviti k zavesti, takrat pa je na kraj že prispela tudi reševalna ekipa in ga odpeljala v brežiško bolnišnico, od tam pa v ljubljanski klinični center.
Zaradi pravilnega ukrepanja hujših posledic ne bo
Oživljanje je gotovo tekma s časom. Po podatkih strokovnjakov se z vsako minuto, ki preteče od nastopa zastoja srca do prve defibrilacije, zmanjša verjetnost za preživetje za okoli deset do dvanajst odstotkov. Namestitev avtomatskega defibrilatorja na območje mejnega prehoda Obrežje je v letu 2012 omogočila občina Brežice.
Kljub takojšnjemu odzivu reševalcev je od trenutka, ko se je moški zgrudil pa do njihovega prihoda minilo več kot deset minut. Pravilnemu odzivu policistov se 50-letni državljan Bosne in Hercegovine, oče dveh otrok lahko zahvali, da ne bo imel hujših posledic.
"Prav danes smo iz kliničnega centra prejeli novico, da moški dobro okreva in da zaradi pravilnega ukrepanja policistov ne bo imel hujših posledic," pove Alenka Drenik z novomeške policijske uprave.
PREBERITE TUDI:
Tudi TI imaš nalogo pomagati sočloveku v tegoba !!!h.. pa si že.. ?? oziroma, očitno NEBI.. !! Omenjene reševalce pa …
in zakaj je to vredno članka??? policist ima v svojih delovnih nalogah pomagat ljudem, ne pa samo kazni pisat!!! ni …
Kakšna čudovita novica! Bravo Policista! Upam, da dobita zasluženi nagradi. To povečuje ugled policije v državi.