Poslanci so danes v drugo obravnavali dva zakona, ki urejata pooblastila in delo policije. Obema zakonoma se na glasovanju, ki bo v sredo, obeta podpora, precej bolj vprašljiva pa je podpora dopolnilom, ki so jih vložili v SD in PS. V SDS, SLS in DL so jim že odrekli podporo.
Zakonodaja med drugim vnovič spreminja način imenovanja generalnega direktorja policije. Ta se sedaj vrača na način, ki je veljal do leta 2009.
Nova policijska zakonodaja ureja tudi policijska pooblastila in jim dodaja nekatera nova. Med temi bodo tudi pooblastila, s katerimi bo policija lažje preprečila izgrede na športnih prireditvah. Če bo državni zbor sprejel zakon, bodo policisti lahko posameznikom preprečili udeležbo na športni prireditvi ali potovanje na tako prireditev. Med drugim pa so spremenjeni tudi pogoji za uporabo strelnega orožja.
V uradu informacijskega pooblaščenca, ki ga vodi Nataša Pirc Musar, z opisanim zakonskim predlogom ne soglašajo, saj ocenjujejo, da bi nekatera policijska pooblastila lahko posegla v posameznikovo zasebnost.
Na podlagi opozoril urada sta bili k prvemu zakonu pripravljeni dve dopolnili. V SD so se zavzeli, da bi sredstva, ki bi lahko po mnenju informacijske pooblaščenke preveč invazivno posegla v zasebnost posameznikov, natančneje opredelili. Podprli so jih v PS, medtem ko jih je minister označil za nesmiselna.
NA TAK NAČIN BO LAHKO FURAL JANŠA NAPREJ. ČE BI ON ODSTOPIL SIGURNO NEBI GLASOVAL ZA PA ČE SE SLO …
kaj pa tvoje bolezensko stanje???
Janez kot steber, ki ne sme pasti<br />O stebru, ki je že padel.<br />http://za-misli.si/kolumne/dusan-rutar/759-janez-kot-steber-ki-ne-sme-pasti