"Življenje na begu je logistično in sicer zahtevno, večino pobeglih obsojencev je mogoče slej ko prej izslediti tudi brez uporabe tovrstnih posebnih metod in sredstev," je na vprašanje, ali bi možnost uporabe prikritih preiskovalnih ukrepov v primeru pobega pravnomočno obsojene osebe pomagala pri njeni hitrejši izsleditvi, odgovoril Matjaž Ambrož s Pravne fakultete Univerze v Ljubljani. Tudi prisluškovanje sorodnikom, za katere se predvideva, da se jim pobegli javi, bi bil po njegovem mnenju nesorazmeren ukrep.
Preberite še: Menilo so, da Tovšakova ni begosumna
Krivda? Bolj strah pred zaporom
To bi bil poseg v ustavo
Kot nam je pojasnil Drago Šketa, vodja mariborskega okrožnega tožilstva, prisluhov ne morejo uporabiti, saj obsojenec na begu ne izvršuje kaznivega dejanja. Na ministrstvu za pravosodje dodajajo, da glede na utemeljene mednarodne standarde človekovih pravic ureditev prisluškovanja in sledenja kogarkoli ne glede na kaznivo dejanje in brez ustreznih omejitev ne bi bila ustrezna. Če bi kdo menil, da je treba to zakonsko urediti, bi moral najprej spremeniti ustavo, še pravijo.
In zakaj bi policija mogla vedet kaj govorijo po telefonu svojci oz. ostala družina ?ssTo je samo izgovor da si …
Logika našega sodstva in zakonov je povsem jasna. Imamo najvišje standarde, takšnih nima nihče. To pomeni, da če bi imeli …
In tako Hilde ne iščejo več izginila je tdi z seznama iskanih oseb neverjetno kaj se v naši banana republiki …