"Ugovor lahko vloži vsakdo, pomembno pa je, da navede svoje osebne podatke in razlog, zakaj je po njegovem mnenju v konkretnem primeru prišlo do napake pri izplačilu," je povedal predstavnik za stike z javnostjo na zavodu Branko Kokot.
Ugovore bodo obravnavali individualno. "V konkretnem primeru bomo pogledali v dosje in ugotovili, ali se navedbe upokojenca iz ugovora lahko upoštevajo ali ne," je pojasnil Kokot. Vsak upokojenec, ki bo podal ugovor, bo prejel pisni odgovor zavoda.
"Stanje se je nekoliko normaliziralo"
Po Kokotovih besedah so sicer od 27. junija do ponedeljka na številko za informacije glede izplačila pokojnin po zakonu za uravnoteženje javnih financ prejeli približno 6.800 klicev. "Zdaj se je stanje normaliziralo in na telefonske klice odgovarja le še šest sodelavcev, medtem ko jih je bilo sprva 20," je dejal.
Varčevalni zakon že na ustavnem sodišču
Zveza svobodnih sindikatov je julija že vložila na ustavno sodišče zahtevo za presojo ustavnosti dela varčevalnega zakona, ki omejuje pravico do letnega dodatka za upokojence in znižuje pokojnino določenim skupinam upravičencev. Pri varuhu človekovih pravic napovedujejo, da bodo zahtevo vložili do konca meseca. Po opozorilu varuhinje Zdenke Čebašek-Travnik bi zaradi pokojnin lahko na sodišča prišlo več tisoč zadev.
ZIC<br />Res bi bilo dobro da maloveč bereš ali poslušaš-take traparije klobasaš ...tisti kateri imajo več kot 1450 jim jemljejo. …
raje vidim, da takoj država propade kot da živimo s takimi mizernimi plačami, npr. kako lahko preživi samohranilka z dvema …