"Gre predvsem za začudenje, presenečenje, da se je nekdo odločil zapreti zdravo tovarno," pred napovedano spominsko slovesnostjo ob zaprtju proizvodnje v Gorenju Tiki pravi Zlatko Hernčič, sekretar ljubljanske regijske organizacije Sindikata kovinske in elektro industrije (SKEI). "Akt, ki je legitimen, v duhu svobodnega trga, pomeni selitev tovarne na jug, kjer je izkoriščanje mnogo lažje."
V sindikatu so sicer ogorčeni tudi nad neodzivom vlade na peticijo delavcev, ki se jim zdi nerazumljivo zapiranje zdrave tovarne, pri čemer je prav Gorenje, kot poudarja Hernčič, dobilo precejšen del državnega kolača za ohranjanje delovnih mest kot ukrepa vlade v gospodarski krizi. Še bolj nezaslišano se jim zdi dejstvo, da je uprava podjetja dolgo govorila, da selitev dela proizvodnje v Srbijo na delovna mesta v Ljubljani ne bo vplivala.
Vodstvu nezaželeni
Na spominski slovesnosti, na kateri po njegovih besedah ni pričakovati nobenih incidentov, se bodo delavci poslovili od tovarne in svojih delovnih mest. Kot pravi Hernčič, je dogodek vodstvu nezaželen, zato so delavce zadnji delovni dan poslali na prisilni kolektivni dopust. Po njegovih besedah naj bi jim tudi grozili z izgubo dodatka na odpravnino.